Konsept proje tamam

Başkan Babaş, Ankara ziyarette onaylanan projeyle ilgili çalışmalara en kısa zamanda başlanacağını, tarihi dokuya uygun inşa edilecek Kültür Merkezi ve Kütüphane’nin, 2018 Türk Dünyası Başkenti Kastamonu’ya kazandırılacak kalıcı proje olarak hayırlı olmasını diledi.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kastamonu Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol doğrultusunda, eski Belediye binasınınn bulunduğu alana inşa edilmesi planlanan Kültür Merkezi ve Kütüphane’nin konsept projesi hazırlandı. Tarihi dokuya uygun olarak hazırlanan proje Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Ankara’ya yaptığı ziyarette onaylanırken, çalışmaların en kısa zamanda başlayacağı bildirildi..

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, gelişmeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlimizin önemli eksikliklerinden biri olan tarihimize uygun ve şehrimize yakışır bir Kültür Merkezi ve Kütüphane projesi en kısa zamanda hayata geçecektir. Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanına sahip olan Kastamonumuza, bu bağlamda kazandırılan kalıcı eserlerden biri olacak Kültür Merkezi ve Kütüphane projemiz tarihi dokuya uygun olarak inşa edilecektir. Bu önemli projenin ilimize kazandırılmasında bizlere daima destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş’a şükranlarımı sunuyor, Kültür Merkezi ve Kütüphane projemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”.