Koronavirüsle mücadelede alkışlanacak teklifler

  • AG Su Ürünleri’nin sahibi Aytaç Güzelaydın, gıda konusunda bir sıkıntı yaşanırsa sezon sonuna kadar avladıkları tüm balıkları halka dağıtılmak üzere devlete verebileceklerini açıkladı.
  • İnebolulu terzi Tolga Erkan ise ihtiyaç halinde ücret talep etmeden maske dikebileceğini beyan etti.

 

Çatalzeytin’de faaliyet gösteren AG Su Ürünleri Firması’nın sahibi Aytaç Güzelaydın, firma olarak Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesine destek vermeye hazır olduklarını açıkladı.

Karadeniz’de avladıkları balıkları, gıda ürünleriyle ilgili stok sıkıntısı olursa devletin ilgili kurumlarına bağışlamaya hazır olduklarını vurgulayan Güzelaydın, “Eğer gıda ürünleri ile ilgili stok sıkıntısı olursa, AG Su Ürünleri firması olarak, gemimizin sezon sonuna kadar tutacağı tüm balıkları halkımıza dağıtılması için devletimizin ilgili kurumlarına bağışlamaya hazırız” mesajı verdi.

İnebolu’da terzilik yapan Tolga Erkan ise, ihtiyaç halinde işyerinde ücretsiz maske üretebileceğini ifade etti.

“Devletimin yanındayım.” diyen Erkan, “Yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde milletçe kenetlenmeliyiz. İnşallah, bu zor zamanları da atlatacağız. Bu süreçte, ihtiyaç hasıl olduğunda devletimiz de uygun gördüğü takdirde ücretsiz maske dikmeye hazırım.” ifadelerini kullandı.

Çağrılarını sosyal medyada da paylaşan esnafların davranışları vatandaşların takdirini kazandı.

• SEMİH YÜKSEL