KOSGEB’ten “çok sert” rapor cevabı

KOSGEB İl Müdürlüğü, İGM Esnaf Sanayi ve Ticaret Doğal Kaynaklar Komisyonu’nun kurum ve yetkililerine yönelik eleştiri ve iddialar içeren raporuna aynı sertlikte cevap verdi.

 Raporda belirtilen ifadelerin KOSGEB yönetici ve personeli tarafından kullanılmadığı belirtildi ve “KOSGEB Kastamonu personeli olarak, içinde yaşadığımız ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz memleketimiz insanına hakaret edecek hadsizlikte olmadığımızın bilinmesini isteriz” denildi.

 

KOSGEB İl Müdürlüğü, İGM Esnaf Sanayi ve Ticaret Doğal Kaynaklar Komisyonu’nun kurum ve yetkililerine yönelik eleştiri ve iddialar içeren raporuna aynı sertlikte cevap verdi.

KOSGEB İl Müdürlüğünün cevabi açıklaması şöyle:

“İl Genel Meclisi’ne sunulan ve 07.10.2017 tarihli yerel medyada geniş yer bulan Esnaf Sanayi ve Ticaret Doğal Kaynaklar Komisyonu’nun hazırladığı raporda zikredilen ifadeler Müdürlüğümüz yönetici ve çalışanları tarafından kullanılmamıştır.

Müdürlüğümüze İl Genel Meclisi’nden ulaşmış bir komisyon çalışması ile ilgili resmi bir belge bulunmamaktadır. Bununla birlikte ziyareti gerçekleştiren İl Genel Meclisi üyeleriyle yapılan sohbetin bir rapora dönüştürülerek, tamamen özensiz, herhangi bir bilimsel araştırma ve tekniğe dayanmadan, rastgele, kaynak göstermeden, üstelik saldırgan bir üslupla, kişisel kaygılar güdülerek ve şahsi kanaatlerini belirttikleri metnin art niyetli olduğu şüphe götürmez bir gerçektir.

KOSGEB Kastamonu personeli olarak, içinde yaşadığımız ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz memleketimiz insanına hakaret edecek hadsizlikte olmadığımızın bilinmesini isteriz.

Görevimizi yaparken oluşacak aksaklıklar, iyileştirilmekte ve bu sayede hizmet kalitemiz giderek artmaktadır. Bu durum; hedef kitlemiz olan KOBİ ve girişimcilerimizi temsil eden Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Ticaret Borsası, MÜSİAD gibi sivil toplum kuruluşları ve benzer paydaş kuruluşlar tarafından bilinmekte, çalışmalarımız; temas ettiğimiz KOBİ temsilcileri tarafından tebrik ve takdirle karşılanmaktadır.

Tek amacı verdiği desteklerle, görev bölgesi olan Kastamonu iline ve ekonomik hayatına katkı sağlamak olan Müdürlüğümüz aleyhine yazılan ve Kastamonu halkı ile Müdürlüğümüz yönetici ve çalışanlarını karşı karşıya getirmek için, rastgele derlenen bilgilerin çarpıtılarak hazırlandığı her halinden belli olan bu raporun gerek ilgili makamlarca gerekse de basiretli ve öngörüsü yüksek Kastamonu halkı tarafından dikkate alınmayacağından hiç şüphe duymadığımızı belirtir, aynı aşk ve istekle Kastamonu’nun hizmetinde olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”