Köy camisi EBA eğitim merkezi oldu

MUHTAR, EVİNDE İNTERNETİ OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN KÖYE SINIRSIZ İNTERNET BAĞLATTI BAĞLANAN İNTERNET İLE KÖY CAMİİ ÖĞRENCİLERİN EBA MERKEZİ OLDU EVİNDE İNTERNET OLMAYAN ÖĞRENCİLER DERSLERİNİ KÖY CAMİİNDEN TAKİP EDİYOR CAMİ BAHÇESİNDE DERS YAPAN ÇOCUKLARA İKRAM YAPIYOR

Küre Çatak Köyü’nde muhtar Abdülkerim Güler’in girişimiyle internet bağlanan köy camii öğrencilerin EBA merkezi oldu.

Çatak Köyü Muhtarı Abdülkerim Güler, internet olmadığı için derslerinden uzak kalan öğrenciler için köye sınırsız internet bağlattı. Bağlanan internet sonrasında köy camiinde oluşturulan alanda, evinde internet olmayan öğrenciler EBA sistemine bağlanarak derslerini takip etme imkanına kavuştu. Köyde 10 öğrenci bu hizmetten yararlanıyor.

Bir GSM firması ile anlaşan muhtar Abdülkerim Güler, “Köyümüzde internet alt yapısı olmadığı için yaklaşık 1,5 yıl önce müracaat ettik. Birçok yere gittik. İnternet alt yapısı olmadığını gerekçe göstererek internet köyümüze bağlanmadı. En son pandemi döneminde köyümüzden okula giden öğrencilerimiz okula gidemeyince bizde GSM firmalarıyla görüşerek bir GSM firmasından köyümüze internet hizmeti sağladık. Çatak Köyü muhtarlığı olarak. Şu anda öğrenci kardeşlerimiz Çatak köyünde havaların güzel olduğu zamanlar camimizin avlusunda açık havada, havaların kötü olduğu dönemlerde de camimizin alt katında derslerini yapabiliyorlar” dedi. (İHA)