Köy okullarına Entegre eli

Bugün gazeteci, şehirde ojeli parmakları değil, köyde nasırlanmış elleri yazacak.

Kastamonu Entegre, Kastamonu adını dünyaya taşıyarak ve sektöründe elde ettiği başarılarla zaten gönlümüze taht kurmuştu.

Ancak bu son gerçekleştirdiği projeyle gözlerimizi doldurdu, umudumuzu artırdı, geleceğe bir ışık yaktı Entegre…

Kastamonu Entegre, “Sıfır Atık” projesiyle yurdun dört bir yanından bulduğu atıkları yeniden hayata kazandırıyor. Bu dönüştürdüğü atıkları da köy okullarına oturma grupları ve değişik ürünler olarak gidip kendisi teslim ediyor.

Sektöründe Dünya’nın 7’nci, Avrupa’nın ise 4’üncü büyük firması olan Kastamonu Entegre’nin Fabrikalar Direktörü Enüs Koç, “Okullarımız buraya başvurduklarında bu talebi ücretsiz olarak karşılayacağız. Bu sene Kastamonu Entegre’nin 50’nci yıl dönümü. Kastamonu’da da 50 civarında okul var. Milli Eğitim Müdürümüz kabul ederse her ilkokula birer tane bu projeden hediye edeceğiz” dedi.

Kravatını takıp, süslü çantalarını alıp, toplantılarda boy göstermedi Entegre. Baretini giydi, ellerine tozlar bulaştırdı ama köy okullarındaki yavruların da yüzünü güldürdü. Gerçekten de veren elin, alan elden daha üstün olduğunu kanıtladı. Dedim ya; umut oldu, geleceğe bir ışık yaktı. Sönmeyecek bir ışık. Var olsun!

***

Aylin…

Aylin Gevezeoğlu, meslek lisesi çıkışlı girişimci bir genç kadın. Kendi ayakları üzerinde durabilen, mesleğini hakkıyla yapma gayretinde olan bir kadın. Zamanında Taşköprü Meslek Lisesi’nde bir süre cilt bakımı alanında öğretmenlik yapmış. Cilt bakımı alanlarında uzmanlık belgesi de olan Aylin, şu anda bile eğitim ve seminerlere katılıp kendini geliştirmeye devam ediyor.

Aylin’in kendine ait bir güzellik merkezi var. Kastamonu kadınlarına bu alanda hizmetin en güzelini hedeflemiş. Bu süre zarfında KOSGEB’den destek almış. “Ama ailenin desteği olmazsa, olmuyor bu işler” diyor. Aylin’e de ailesine de kocaman alkış.

Aylin Gevezeoğlu’nun yeri 3 yıldır Plevne Caddesi üzerindeki Güleroğlu Akgün Plaza’da. Yolunuz oralara düşerse mutlaka gidip o iki katlı güzellik merkezini görün derim. 10 yıllık tecrübesini kullanırken güleryüzlülüğünü de hiç bırakmıyor. Böyle hanımları desteklemek boynumuzun borcu. Kendi ayakları üzerinde durabilen, işini layıkıyla yapan bir Kastamonu kadını Aylin… Yolu açık, başarıları daim olsun…

Gözde MINIK