KSK GERİ DÖNDÜ 2-1

İsim değişikliğine gidip GMG Kastamonuspor olarak çıktığı ilk lig maçında yenilip, ardından da kupadan elenen kırmızı-siyahlılar, daha önce hiç yenemediği Sivas Belediyespor’u bu kez alt etmeyi başarıp ara verdiği galibiyet çizgisine geri dönüş yaptı.

Güçlü rakibi karşısında Alican Karadağ’ın son dakika golüyle soyunma odasına moralli giren ve ikinci yarıda Yusuf Türk’le farkı ikiye çıkaran GMG Kastamonuspor için farkın bire indiği 87. dakikadan sonrası bir hayli zorlu geçti.

Elde ettiği bu galibiyetle puanını 21’e yükselten kırmızı-siyahlılar, zirveyle arasındaki 5 puanlık farkı korumuş, üstteki rakiplerinin puan kaybetme ihtimali yüksek gözüken 12. haftaya da moralli girmiş oldu.

DAKİKALAR
İLK DEVRE
DAKİKA7: Gelişen GMG KSK atağında, Faruk’un ceza sahası içerisine gönderdiği topla buluşan Berkay’ın ceza sahası içi sol çaprazdan vuruşunda top az farkla üstten auta gitti.
DAKİKA 14: GMG KSK’nın kazandığı köşe vuruşunda, ceza sahası içerisine gelen topu Özgür kafa ile kale önüne indirdi. İlyas kale önünde meşin yuvarlağa dokunamadı.
DAKİKA 27: Ender gelişen Sivas Belediyespor ataklarından birisinde Onur’un ceza sahası dışından sert şutunda top az farkla üstten auta gitti.
DAKİKA 34: GMG KSK atağında Harun’un ceza sahası içine gönderdiği topa İlyas’ın yatarak şık yarım volesinde kaleci Hayrullah başarılıydı.
DAKİKA 45+1 (GOOL): GMG KSK’nın kazandığı serbest vuruşta, Berkay topu ceza sahasına gönderdi. Faruk topuk pası ile topu Alican’ı bıraktı. Alican kaleci ile karşı karşıya kaldığında şık bir vuruşla takımını öne geçiren golü kaydetti (1-0)

İKİNCİ DEVRE
DAKİKA 52: Sivas Belediyespor atağında, Serkan sağ çaprazdan ceza sahasına girdi. Çizgiye kadar inerek kaleci İsmail ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda İsmail ayaklarıyla topu uzaklaştırdı.
DAKİKA 63 (GOOL): Gelişen GMG KSK atağında, Yusuf ceza sahası içi sol çaprazda topla buluştu. Kaleci Hayrullah ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda direğin içine çarpan top ağlarla buluştu (2-0)
DAKİKA 68: Bir başka GMG KSK atağında, Ömer soldan çizgiye inip ceza sahası içine topu gönderdi. Penaltı noktası üzerinde Yusuf boş pozisyonda topu üstten auta gönderdi.
DAKİKA 87 (GOL): Sivas Belediyespor atağında, Mustafa çalımlarla ceza sahasına girdi. Kaleci İsmail ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top İsmail’den döndü. Dönen topu Onur tamamladı ve fark bire indi (2-1)
DAKİKA Dk.90+2: Hızlı gelişen GMG KSK atağında Sivas defansı eksik yakalandı. İlyas sağda bomboş pozisyonda topla buluştu. Ceza sahası içinde yine boş pozisyondaki Alican’a topu gönderdi. Alican’ın vuruşunda top üst direkte patladı.

LÖSEV pankartı

GMG Kastamonuspor’lu oyuncular dünkü karşılaşmaya LÖSEV pankartıyla çıktı. Her iki takımın oyuncuları ve hakemler de İstiklal Marşı’nı farkındalık yaratma adına ağızlarında maskeyle okudu.