KSK İÇİN GECİKME FELAKET OLUR

Kastamonuspor 1966’da Play-Off şokunun bir an önce atlatılması ve onca takımın yükselebilmek için varını yoğunu ortaya koyduğu, yükselebilenin de düğün bayram ettiği 2. Lig’in kıymetinin bilinip, en azından o seviyede kalmaya nasıl devam edebileceğimizin yollarının aranması gerekiyor.

Maddi sıkıntılar içerisinde olduğu bilinen kulübün yeni sezondaki rotasının zaman yitirilmeden belirlenmesi için öncelikle Erkan Özcan ve yönetiminin göreve devam edip etmeyeceklerinin kararını bir gün bile kaybetmeden verip, açıklaması bekleniyor. Yeni sezonun Gaziantepspor’u, Manisaspor’u olunmak istenmiyorsa eller çabuk tutulmalı.

Çünkü, Kastamonu’nun spordaki en büyük markası olan Kastamonuspor 1966’da erken müdahaleler olmazsa kara günler çok yakın. Son haftalarda maddi sıkıntılarla gündeme gelen kırmızı-siyahlılarda İsmail Dikmenli Tesisleri’nin doğalgazının kesildiği ve kulübün yeniden bir transfer yasağı ile karşı karşıya kalabileceği öğrenildi.

Kulübün 80 bin TL civarında doğalgaz borcunun bulunduğu öğrenilirken, elektriklerinin kesilmesinin ise an meselesi olduğu, asıl önemlisiyse futbolcuların 30 maçı üzerinde maç başı alacağı olduğu ve bir çoğunun muhatap bulamama, alacağını tahsil edememe durumunda kulübü federasyona verme düşüncesi taşıdığı emin kaynaklarca dile getiriliyor.

Şampiyonluğu son haftaya kadar kovalayan ve 1. Lig şansını Play-Off çeyrek finalinde kaybeden Kastamonuspor 1966’da, yaşanan gelişmeler sonrasında yönetimin ivedilikle karar alması beklenirken, bazı yöneticilerin gelişmelerden rahatsız olduğu ve birkaç gün içerisinde istifa ederek olağanüstü kongreye gidilmesini isteyebilecekleri de edinilen bilgiler arasında.