Kulübe hazır kıta

Teknik direktör Ahmet Duman’ın Karşıyaka maçında rotasyona giderek sahaya çıkardığı genç oyuncular herkesin takdirini, beğenisini kazandı ve güven verdiler.

Perdeyi Haşim açtı

IMG_8221

Kastamonuspor 1966’nın genç golcüsü Muhammed Haşim Çoban, Kasımpaşa karşısında olduğu gibi dünkü kupa maçında da golünü attı.
Türkiye Kupası 3. Eleme Turu maçında oyuna girdikten sonra hemen golünü atan genç oyuncu, kırmızı siyahlıların kupada gruplara kalmasında da önemli rol oynamıştı.
Ahmet Duman’ın dünkü karşılaşmada ilk 11’de görev verdiği Haşim Çoban, görevini yerine eksiksiz olarak yerine getirdi ve benzerleri İngiliz Premier Ligi’nde görülen bir santrfor atağıyla karşılaşmanın ilk golünü kaydetti.

Aykut Sarıdoğan
farkını gösterdi

aykut 2

Kastamonuspor 1966’nın genç yeteneği Aykut Sarıdoğan, sakatlığına rağmen oynama ısrarında bulunduğu hocası Ahmet Duman’ın anlayışını ve güvenini boşa çıkarmadı.
18 yaşındaki genç futbolcu ikinci yarıda Halil Çelik’in yerine dahil olduğu maçta, en büyük silahı olan dikine ve hızlı oyunuyla rakiplerini yıldırdı, etkili futbolunu ikinci golün başlangıcı olan harika uzun pasla da taçlandırdı.

Eray, Necati’ye
geçit vermedi

IMG_0466

Kastamonuspor 1966’nın bu sezon sadece 5 dakikalık şans bulan genç stoperi Eray Hüdaverdi, dünkü karşılaşmada Ahmet Duman’ın görev verdiği isimler arasında yer aldı.
20 yaşındaki genç oyuncu ilk 11’de başladığı karşılaşmada, savunmada kusursuz bir performans sergiledi.
Türk futbolunun en önemli forvetlerinden birisi olan Necati Ateş’e fazla şans tanımayan genç oyuncu, Kastamonuspor 1966’nın güçlü savunmasının “hazır kıta”sı olduğunu gösterdi.

Hasan Aşkaroğlu
ilk kez sahada

IMG_8410

Kastamonuspor 1966’da Teknik Direktör Ahmet Duman’ın sezon başında 1. Amatör Lig ekibi Ormanspor’dan kadroya dahil ettiği genç oyuncu Hasan Aşkaroğlu, Karşıyaka maçında ilk kez kırmızı siyahlı formayı giydi.
Teknik direktör Duman’ın karşılaşmanın son bölümünde görev verdiği 19 yaşındaki genç oyuncu, arka arkaya yaşadığı sakatlıklar sonrası bulduğu fırsatı, oyunda olduğu kısa süre içinde en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştı ve bunu da başardı. Takımın bir başka dikine oynayan hızlı adamı olacağını gösteren Hasan’ın, deneyimli Necati Ateş tarafından sarı karta malolan bir faulle durduruluşu da dikkat çekiciydi.