KSK’nın hakkını ver TFF

“Kararsız Kasım”a dönen Futbol Federasyonu’nun, “kalan maçlar oynanacak” dediği 2. ve 3. Lig için, çıkma ya da düşme derdi olmayan takımların çoğunluğunu oluşturduğu Kulüpler Birliği’nin dayatması sonrasında “tescil formatı”nın nasıl olacağını  sonraya bırakarak aldığı “oynanmama” kararının Kastamonuspor cephesinde yarattığı büyük şok sürüyor.

Son 6 haftaya Elazığ’dan gelecek garanti üç puanın da avantajıyla şampiyonluk şansını sürdürerek giren kırmızı-siyahlılar, alınan bu haksızlığa kapı aralayan şok kararın mevcut durum üzerinden lider durumdaki Bandırma ve Samsun’un şampiyon ilan edilip “en iyi ikinci” formülüyle bunlara Manisa’nın da eklenerek uygulanması ihtimaline haklı olarak isyan ediyor.

Benzeri bir hukuksuz ve hakkaniyetsiz durumu, 3. Lig’deyken, teknik direktör cinayeti üzerine  Bafraspor’un ligden çıkartılıp sezon içindeki tüm maçları yerine kalan maçlarında hükmen yenik sayılmasıyla yaşayan ve hakkı olan şampiyonluğu Çorumspor’a kaptıran kırmızı-siyahlıların, benzeri adaletsizliği bir kez daha yaşamaya kesinlikle tahammülü yok.

Kastamonuspor’la benzer durumda bulunan Ankara Demir, Sakarya, Tuzla, Manisa, Hekimoğlu Trabzon, Sancaktepe, İnegöl ve hatta Afyon ile Tarsus’u da sıkıntıya sokup hak arayışına iten kararla ilgili uygulamanın belirsizliğine karşı, kendi temsilcimiz adına, hak-hukuk adına  olması gerekeni seslendiriyoruz: “Ya kalan maçları oynat,  ya da şansı sürenleri takım sayısını artırarak 1. Lig’e al”