KÜ Anaokulu MEM’e devredildi

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi yerleşkesindeki ”Uygulama Anaokulu” imzalanan protokolle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Vali Yaşar Karadeniz’in de katıldığı protokol töreninde Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Hamdi Topal ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu yer aldı.

Vali Yaşar Karadeniz, “Bu protokolle Kastamonu Üniversitesi  “Uygulama Anaokulu” ilimize daha aktif bir şekilde kazandırılacak. Bu tesis hem üniversite öğrencilerine uygulama imkânını arttıracak, hem de ilimizdeki  ana sınıfı  ihtiyacına katkı sağlayacak. Bu anlamlı  protokolden dolayı  Rektör beye teşekkür ediyorum.  Çünkü göreve başladığı günden beri tüm konularda kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla üniversitemizin işbirliğini geliştirme anlamında çok büyük gayretleri ve çabaları var. Bunun sonucunda da birçok konuda önemli gelişmeler kaydedildi” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal da “Eğitim Fakültesi bünyemizdeki Anaokulu’nun temelde kuruluş sebebi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencilerimizin uygulama eğitimlerinin karşılanması amacına yönelikti.  Böylelikle Milli Eğitim Müdürlüğü’müz de bu tesisi uygulama anaokulu olarak kullanabilecek  aynı zamanda Milli Eğitim’in bütün Türkiye’de uygulamış olduğu standart müfredatı  da uygulanmış olacak” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ise yapılan protokol gereği Uygulama Anaokulu’nun  10 yıllığına İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildiğini belirterek Vali Yaşar Karadeniz ve Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Hamdi Topal’a teşekkür etti.