KÜ’de basketbol heyecanı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Basketbol 1. Lig müsabakaları, Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde devam ediyor.

Üniversitenin Ay Yıldız Spor ve Yaşam Merkezi’nde başlan müsabakaların açılış törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Bilgehan Baydil, Genel Sekreter V. Şevket Bahçacıoğlu da katıldı.

Kastamonu Üniversitesi ile birlikte Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olmak üzere 6 erkek, 4 kadın takımın yarışacağı müsabakaların açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, farklı şehirlerden ve üniversitelerden gelen tüm sporculara başarılar dileyerek, Kastamonu Üniversitesi olarak Ay Yıldız ve Spor Merkezi’nde düzenlenen TÜSF Basketbol 1. Lig müsabakalarına ev sahipliği yaptıkları için onur ve mutluluk duyduklarını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.