Kuleli Konak’ta korkutan yangın

KASTAMONU'DA ELİGÜZEL ÇİFTLİĞİNDE BULUNAN İKİ KATLI TARİHİ KONAĞIN İKİNCİ KATINDA YANGIN ÇIKTI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)
  • Eligüzel Çiftliği içerisinde yer alan ve şu anda kullanılmayan Kuleli Konak’ta dün gece meydana gelen yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangında iki katlı konağın ikinci katında büyük hasar meydana geldi. Yangına müdahale için yola çıkan itfaiye araçlarından birisi ise Cevizli Park kavşağında iki otomobille çarpıştı. Kazada araçlarda bulunan üç kişi kontrol amaçlı olarak hastaneye sevk edildi.

 

Candaroğulları Mahallesindeki tarihi Eligüzel Çiftliği içerisinde bulunan Kuleli Konak’ta dün gece yangın çıktı.

Boş olan konağın ikinci katında çıkan yangında tescilli bina  kısmen yandı. Yangın, itfaiye ekiplerince büyümedensöndürülürken, olaya müdahale etmek için yola çıkan itfaiye araçlarından biri ise trafik kazasına karıştı.

Olay dün gece meydana geldi. Candaroğulları mahallesindeki Eligüzel Çiftliği’de Ekrem Esen’e ait kullanılmayan iki katlı tarihi Kuleli konağın ikinci katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. İhbar üzerine olay yerine Kastamonu Belediyesi İtfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına müdahaleye giden itfaiye araçlarından biri Cevizli Park kavşağında iki araçla çarpıştı. Kazada araçlarda maddi hasar oluşurken, üç kişi ise kontrol amaçlı olarak Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edildi.

Yangın mahalline ulaşan itfaiye ekipleri ise yangına müdahale ederek daha da büyümeden kontrol altına aldı. Yangında, iki katlı konağın ikinci katında büyük maddi hasar oluştu. Öte yandan, tarihi konağın daha önceçıkan .ir başka  yangında da kısmen zarar gördüğü öğrenildi. (İHA-AA)