“Kulübü şeffaf hale getireceğiz”

GMG Kastamonuspor As Başkanı olan Belediye Meclis üyesi Av. Metehan Hamzaoğlu, Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısında kulüple ilgili açıklamalarda bulundu.

Matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının sona ermediği sürece en kuvvetli adayın kendileri olduğunu söyleyen Metehan Hamzaoğlu, kulübü şeffaf ve tüm Kastamonuluların içine sineceği bir kulüp haline getireceklerinin sözünü verdi.

 

Metehan Hamzaoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Öncelikli hedefimiz; puan cetvelinde iyi bir noktada olan GMG Kastamonusporumuzun şampiyon olması için elimizden geleni yapmak idi… Ancak Yönetim Kurulu’na geldiğimizde verdiğimiz söz ve özellikle üstünde duracağımız konu; kulübü tüm Kastamonuluların ulaşabileceği, görebileceği şeffaf bir yapı haline getirmekti. Özellikle maddi açılardan… Malum hemşerilerimizin kafasında GMG Kastamonuspor ile alakalı çok soru işaretleri bulunuyordu. Bunun ilk adımını attık. Geçmiş dönemlerin incelenmesi için resmi girişimlerde bulunduk. Kendi dönemimiz ile akakalı da, mali yapısı şeffaf bir GMG Kastamonuspor yapısını oluşturduk ve bundan sonra da nasip olursa tüm hemşerilerimizin ulaşabileceği bir noktada devam edecek. Bu süreçte bizlere çok destek oluyorsunuz, eksik olmayın. GMG Kastamonuspor, şehrin tanıtımını yapan en güzel değerlerden bir tanesidir. Hem Kastamonu Belediyespor, hem de GMG Kastamonuspor sportif başarı anlamında gayet iyi yoldalar.

Hafta sonunda iki takımımız da talihsiz sonuçlar almış olabilir ama iddiamız bitmedi. Matematiksel olarak da iddiamız sona erene kadar şampiyonluğu kovalayacağımızın sözünü de ben buradan tüm hemşerilerimize vermek istiyorum. Malum hafta sonunda bir üstümüzde bulunan Ankara Demirspor ile çok önemli bir maçımız var. Bu konuda hem siz değerli belediye meclis üyelerimizi, hem de bizi ekranları başında izleyen Kastamonu halkını takımımıza sahip çıkmaya çağırıyorum. Bu noktada bizleri yalnız bırakmasınlar, biz Kastamonu’ya yakışır bir GMG Kastamonuspor oluşturacağımızın sözünü veriyoruz. Yine tekrar desteklerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz.

“EKSİKLİKLER SKORA YANSIYABİLİYOR”

Bu sezon bu takımın kuruluş aşamasında bizler yoktuk, ancak maddi imkansızlıklardan dolayı ligde kalacak bir takım oluşturulmuş. Yani takımın bütçesine ve oyuncu sayısına baktığınızda bunu zaten görebiliyorsunuz. Ancak Allah’ın yardımıyla, futbol şansının yanımızda olmasıyla bu takım bugüne kadar güzel bir noktada sportif başarıyla gelmiş. Ancak sakatlıklar ve kart cezalıları gibi unsurlar işin içine girdiği zaman yarışın son düzlüğünde alternatif kadromuz olmadığından, mevcut kadromuzdaki eksiklikler skora yansıyabiliyor. Bu Velimeşe, Karabükspor ve Uşakspor maçlarında görüldü.”

Biz matematiksel olarak bu iş bitmediği sürece inşallah şampiyonluğun en kuvvetli adayı olmaya devam edeceğiz, biz inanıyoruz, Kastamonu halkı da buna inansın. Ancak dediğim gibi, öncelik bu sezon şampiyonluk değildi, şampiyonluk için elimizden gelen herşeyi yapacağız ancak kulübü şeffaf ve tüm Kastamonuluların içine sineceği bir kulüp haline getireceğimizin sözünü veriyorum.”

VİDİNLİOĞLU: VELİMEŞE VE KARABÜK MAÇLARI UNUTULMAYACAK

Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ise, “İnşallah sonu şampiyonluk olur. Bu kadar emek var. Şampiyon olsak bile herhalde bir geçen haftaki Velimeşe maçı, bir de Karabükspor maçı hiç aklımızdan çıkmayacak. İkişer puan kaybedildi, şu an zirvenin tam ortağıydık. Spor da böyle sonuçlar her zaman oluyor” dedi.