“Kupada final oynamak istiyoruz”

Kastamonu Belediyespor antrenörü Osman Kalyoncu, önceki gün ligde mağlup ettikleri, bugün de kupada karşılaşacakları Osmangazi Belediyespor maçını değerlendirdi. Ligdeki maçtan 27-36 galip ayrılarak haftayı iyi geçirdiklerini dile getiren Osman Kalyoncu, Bursa Osmangazi Belediyespor ile oynanan mücadelenin rakip açısından da çok önemli olduğunu ifade etti.

Rakibin amacının maçtan puan çıkartıp düşme potasından olabildiğince uzaklaşmak olduğunu kaydeden Kalyoncu, “İlk devre başa baş bir mücadele oldu. Ama ikinci devrede oyun üstünlüğünü elimize alıp sayı farkını açtıktan sonra, bütün sporcularımıza şans verme fırsatı bulduk. Aldığımız puanlarla hedefimize yaklaştık” dedi.

Türkiye Kupası çeyrek finalinde aynı takımla bir kez daha karşılaşacaklarını ifade eden Kalyoncu “Bu maçın hazırlıklarını maçı oynadığımız salonda yapmaya başladık. Kupanın ilk maçında rakibimizi yenip avantajı elimize almak istiyoruz. Bizim amacımız Türkiye Kupası’nda final oynamak. Ayrıca bu maçlara Hollanda temsilcisi ile oynayacağımız Challenge Cup maçları öncesi iyi bir hazırlık yapmış oluyoruz” dedi.

(Mehmet Seyitoğlu)