Kurbancıların yüzü gülüyor

İstanbul’a götürülen kurbanlıkları yarısı satıldı. Kurban Pazarı’nda hafta sonu yoğunluk yaşandı

İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakasına getirilen kurbanlıklarda satışlar iyi gidiyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda ilimizden götürülen ağırlıklı olarak da Sultangazi, Sefaköy ve Bayrampaşa’da satışa sunulan kurbanlıkları yarısı şimdiden satıldı.

İstanbul Avrupa Yakasında kurban satan ve Devrekâni’den giden besiciler Metin Kapıcıoğlu, Cengiz Karabakal ve Tayfun Ömeroğlu şu açıklamayı yaptılar, Kurban bayramına bir hafta kala satışlarımız çok iyi gidiyor. Bu hafta İstanbul’da kurban pazarlarında büyük yoğunluk ve kalabalık yaşandı. Yapılan satışlardan da memnunuz. Müşterilerimizden isteyene kilo olarak tartıp da veriyoruz. Kilosunu da canlı baskül olarak 22 ila 23 liradan satıyoruz. Pazarda önemli bir sorunla da karşılaşmadık. İnşallah Kurban Bayramına kadar da kurbanlıklarımızı satıp ilimize de büyük bir girdi sağlayacağız. Kurbanlık Pazarımızda büyükbaş 6-7 bin liradan 13-15 bin liraya kadar kurbanlık da var. Yine küçükbaş da 700 liradan 2 bin liraya kadar kurbanlık bulunuyor. Kurban satıcılarımız da satışlardan memnun” dediler.

Devrekâni İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin Altıkulaç’da hafta sonu Kurbanlık Pazarlarını ziyaret ederek gezdi.  Kurbanlıkların yarısının satılmasına da çok sevindiğini belirten Altıkulaç, Kurbanlıkların kalanlarını da hayırlısı ile satmalarını da diledi.