“Küre sahipsiz bırakılmış”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Küre Belediye Başkan adayı Emrullah Sezer’in seçim çalışmalarına destek vermek için Küre’ye çıkarma yaptı.

CHP Küre İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş ve Belediye Başkan adayı Emrullah Sezer ile birlikte esnaf esnaf gezen Milletvekili Baltacı, Etibakır işçileri ve TOKİ sakinleriyle bir araya geldi ve çözüm bekleyen birikmiş sorunları dinledi.

Küre’nin maden şehri olduğunu ve sahip olduğu bu zenginliğin ilçe halkına da yansımasının önünü açacak girişim ve projeler gerektiğini belirten Milletvekili Baltacı, özellikle madencilerin sorunlarıyla ilgili Meclis’te Küre’nin ve Kastamonu’nun sesi olacağının bilinmesini istedi.

Milletvekili Hasan Baltacı esnaf ziyaretleri esnasında yaptığı konuşmalarda, “Küre’nin sahipsiz bırakıldığı ortada. Geçmişte Kastamonu’nun en canlı, en hareketli ilçelerinden biriyken bugün Küre can çekişiyor. Sohbetlerimize de konu oluyor. Kastamonu’dan, diğer ilçelerden sinema izlemek için Küre’ye gelinirdi. Sokakları, caddeleri cıvıl cıvıldı. 2000’li yılların başında Küre’ye bir çok ilçemiz gıpta ile bakarken, bugün Küre o ilçelerimizin çok gerisinde kaldı. Küre’nin iyi yönetilmesi gerekiyor. Küre’nin buna her zamankinden çok ihtiyacı var. Türkiye’de en yaşanabilir ilçeler, iller Cumhuriyet Halk Partisi’nin halkçı, toplumcu, eşit ve adil yönetim anlayışıyla tanışmış, CHP’nin sosyal belediyecilik prensibini benimsemiş ilçelerdir. Biz de Küre’ye hak ettiği saygınlığı mutlaka geri kazandıracağız. Biz hep yanında olacağız, kendisine destek vereceğiz ve Belediye Başkan Adayımız Emrullah Sezer Küre’nin sorunlarına bilgi, birikimiyle çare olacak. Küre’yi hep birlikte ayağa kaldıracağız. Meclis’te her türlü mücadeleyi verecek, Küre’nin Kastamonu’nun sesini duyuracağız. Madende zor şartlar altında çalışan işçilerimizin sorunları, Küre’nin sorunları bize emanettir. Belediye Başkan adayımız Emrullah Sezer’de Küre’ye emanettir. Hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Küre’nin geleceğine sahip çıkılması, her geçen gün geri düşen Küre’nin makus talihinin kırılması gerektiğini belirten Küre Belediye Başkan Adayı Emrullah Sezer de “İlçemiz her geçen gün kan kaybediyor. Son açıklanan nüfus verilerine göre ilçe merkezi nüfusumuz 83 kişi daha eksildi. O eski günlerimizden eser kalmadı. 31 Mart Küre için bir seçimden çok memleket meselesidir.  Küre’yi hak ettiği, layık olduğu halkçı, toplumcu, eşit ve adil bir yönetimle yönetmeye hazırız. Küre’nin çıkarları, Küre’nin sorunlarını çözmek için var gücümüzle, gece gündüz demeden gayret göstermeye hazırız. Tüm hemşehrilerimizin desteğiyle Küremizi yeniden ayağa kaldıracağımız, bunu 31 Mart’ta başaracağız.” İfadelerini kullandı.