Küre’de 8 işçi izole altında

KASTAMONU'NUN KÜRE İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN BAKIR MADENİ OCAĞINDA VARDİYA ŞOFÖRLÜĞÜ YAPAN BİR İŞÇİDE KOVİD-19 HATALIĞI TESPİT EDİLDİ. ARDINDAN HASTA İLE TEMAS HALİNDEKİ 8 İŞÇİDE KARANTİNAYA ALINDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Küre ilçesinde faaliyet gösteren bakır madeni ocağında vardiya şoförlüğü yapan bir işçide Covid-19 hastalığı tespit edildi. Ardından hasta ile temas halindeki 8 işçide karantinaya alındı.
  • Küre’de faaliyet gösteren bakır madeni ocağında vardiya şoförlüğü yapan bir işçide Covid-19 tespit edildi. Ardından hasta ile temas halindeki 8 işçi izole altına alındı.

Küre’de faaliyet gösteren maden ocağında vardiya şoförü olarak çalışan bir kişi, rahatsızlanması üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne müracaat etti. Burada yapılan ilk muayenesinde işçinin yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine vardiya şoförü işçi ile temas halindeki 8 işçi, maden ocağı bünyesindeki koğuşlarda izole altına alındı. İşçinin korona virüs testi pozitif çıkması üzerine maden ocağında dezenfekte çalışması yapıldı. Öte yandan ilk muayenesinde Covid-19 testi pozitif çıkan işçinin hastanede tedavisinin devam ettiği ve başka tahlillerinin de yapılacağı öğrenildi. (İHA)