Küre’de kar esareti eğlenceye dönüştü

Martta yağan karla beyaza bürünen Kastamonu'nun Küre ilçesinin engebeli sokakları, kızakla kayan çocuklarla doldu, bazılarına babaları da eşlik etti. ( Özgür Alantor - Anadolu Ajansı )

Engebeli ve dar sokaklarıyla bilinen Küre’de son günlerde etkili olan yağışla kar kalınlığı 1 metreyi aştı. Çok sayıda araç kar altında kalırken, eğimli sokaklar adeta kayak pistine döndü. Bu fırsatı kaçırmayan çocuklar, kızaklarını alıp karın tadını çıkardı, o anlar cep telefonu kamerasıyla da kaydedildi. Bazı babalar da çocuklarına eşlik ederek eğlenceli vakit geçirdi.

Çocukların kar yağışını fırsata çevirdiğini belirten esnaf Engin Gökgöz, “Kışın çocuklarla kaymayı seviyoruz. Küçükken babamla kayardım, şimdi çocuklarımızla kayıyoruz. Mahalle çocukları sık sık kapımı çalıyor, ‘Engin ağabey hadi kayalım, kayalım.’ diye ısrar edince dayanamayıp kızağı alıp çıkıyorum” diye konuştu.

Fuat Mehmetçik de çocuklarıyla çok eğlendiğini dile getirerek, “Küçükten yaptığımız şeylerdi. Çocuklarla anılarımızı tazeliyoruz. Küre’ye kar, kış yakışıyor. Böyle birlikte eğlenmekten memnunuz. Çocukların kayması belki büyüklerin hoşuna gitmiyor ama çocuklarla caddeler daha güzel ve keyifli. Biz de çok memnunuz.” diye konuştu.

Muhammed Dinler ise 4 yaşındaki kızıyla kaymaya geldiğini belirterek, “Babamızdan gördüğümüz gibi kayıyoruz. Çok eğleniyoruz. Kar 1 metre ama bizim için çok güzel.” ifadelerini kullandı.(AA)