“Küreli işçinin eksiği mi var?”

CHP Küre İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş, Cengiz İnşaat’ın Artvin’deki işletmelerinde çalışan işçilerin Küre işletmesindeki işçilerden daha yüksek ücret almalarına karşın greve gittiklerine dikkat çekti ve ücretlerin eşitlenmesini istedi.

İlçelerdeki nüfus erimesine de işaret eden Demirtaş, “Kastamonu merkezi ile Kastamonu büyümüyor. Kastamonu’nun ilçeleri ve köyleri yok olmak üzere, köylerde insanlar kalmadı, kimi köylerimizde muhtarlarımız köyüne bekçilik yapsın diye seçiliyor” dedi.

Demirtaş, ilçe yönetimi olarak, partilerinin yeni İl Başkanı Hasan Baltacı’ya yaptıkları kutlama ziyaretindeki konuşmasında, “Şimdi buradan seslenmek istiyorum. Bizim Küreli işçi kardeşlerimizin aynı şirketin diğer işçilerinden eksiği mi vardır? Bu nedenle Küre’de çalışan işçilerimizin ücretlerinin diğer işletmeler ile eşitlenmesinde fayda vardır. Bu talep ile sadece işçi kardeşlerimiz değil Küre ekonomisi canlanacaktır. Küre esnafımızın da yüzü gülecektir. Cumhuriyet Halk Partisi Küre İlçe Örgütü olarak konunun takipçisi olacağımızı ve İl Başkanımız’a da bu konuda bilgi vereceğimizi söylüyoruz” dedi.

Demirtaş, özellikle ilçelerimizdeki göç sorununun devam eddiğini de belirtirken şunları söyledi:

“Kastamonu özellikle ilçelerinde göç ile eriyen bir il görüntüsünden çıkamıyor. Kastamonu merkezi ile Kastamonu büyümüyor. Kastamonu’nun ilçeleri ve köyleri yok olmak üzere, köylerde insanlar kalmadı, kimi köylerimizde muhtarlarımız köyüne bekçilik yapsın diye seçiliyor.”

CHP İl Başkanı Hasan Baltacı, Küre İlçe Örgütünün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirtti ve “Küre, Etibakir’dan kaynaklı olmak üzere işçi potyansiyelinin çok fazla olduğu ve Kastamonu ekonomisine de çok fazla katkı veren bir ilçemizdir. Özellikle özelleştirmeden sonra Küre’nin geriye gittiği görüyoruz. Küre’deki birçok çalışanın Kastamonu’dan gelip gittiğini biliyoruz. Küre ile ilgili yapılması ve söylenmesi gereken her neyse bundan sonra bizim de bir sözümüz olacak. Küre ile ilgili her türlü çözümde CHP Küre İlçe Örgütü başta olmak üzere CHP gövdesini koyacaktır ve Kürelilerle de birlikte olacaktır” dedi.