“Küre’nin kan kaybetmesine gönlüm razı değil”

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, ilçe örgütünün düzenlediği ve Selin Sayek Böke’nin de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Küre’nin üretim kültürüne sahip bir işçi kenti olduğunu belirtti ve “Bu toprakların altından birileri zengin olurken, birileri servetine servet katarken Küre’nin gittikçe kan kaybetmesine benim gönlüm razı değildir. Onun için ben Küre’yi Kastamonu’nun ilçelerinden apayrı bir yere koyuyorum.” dedi.

 

 

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Küre’de düzenledikleri ve selin Sayek Böke’nin de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu toprakların altından birileri zengin olurken, birileri servetine servet katarken Küre’nin gittikçe kan kaybetmesine benim gönlüm razı değildir” dedi.

Baltacı konuşmasında şunları söyledi:

“Zengin toprakların üzerinde yoksul bir Küre görmeye benim vicdanım dayanmıyor. Bu toprakların altından birileri zengin olurken, birileri servetine servet katarken Küre’nin gittikçe kan kaybetmesine benim gönlüm razı değildir. Burası bir işçi memleketidir, burası üretimin merkezidir, burası zengin topraklardır, burada bir işçi kültürü vardır, yani bir üretim kültürü vardır. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu krizin en büyük sebeplerinden birisi üretmeden tüketmektir. İçinde bulunduğumuz krizin en büyük sebeplerinden birisi yer altında ve yer üstünde hepimize ait olan bütün değerlerin birilerine peşkeş çekilmiş olmasıdır, satılmış olmasıdır. Onun için ben Küre’yi Kastamonu’nun ilçelerinden apayrı bir yere koyuyorum. Hem kültürü bakımından, hem önemi bakımından burayı tekrar yeniden sosyal demokrat bir belediyecilikle buluşturmanın öneminin ne olduğunu çok iyi de kavramış durumdayım. Küçük bir ilçe olmasına rağmen buradaki bir değişimin birçok yeri etkileyeceğini de inanıyorum. Özellikle işçi kültürü olması açısından işçilerin olduğu her yerde bir zenginlik olur, bir bereket olur, işçilerin olduğu her yerde emeğin değerli olduğu her yerde adalet olur. Biz bu kenti de bu ülkeyi de yeniden adaletle, vicdanla ve demokrasi ile buluşturmak istiyorsak Küre’yi de diğer ilçelerimizi de kazanmak zorundayız. Senin için ya da benim için değil çocuklarımız için, geleceğimiz için bu ülkemizi için başarmak zorundayız. Bu seçim tek başına bir Küre, diğer ilçelerimiz, Kastamonu ve tek başına bir başkanlık seçimi değil. Bizim o koltuklardaki talebimiz biz gelelim oturalım onlardan daha iyi yönetiriz iddiası değil; bir hayali, bir hikâyeyi büyütebilme meselesidir bizim için. Ben bunu başaracağımıza da inanıyorum. Gezdiğim bütün ilçelerimizde bu kararlılığı görüyorum. Hemşerilerimde de bu kararlılığı daha fazla görüyorum. Biz çalışmalarımızı hep birlikte sandıklar açılıncaya, teslim edilinceye ve sonrasına kadar en iyi şekilde yürüteceğiz. Bunun sonucunda da Küre ve diğer ilçelerimiz o güzel iyi ve istenen eski günlerine kavuşacaktır.  Her birimizin emeğini de uç uca ekleyeceğiz. Bu seçimden galip çıkarak ve başaracağız. Emekleriniz de kutsaldır diyor, tüm katılıcılara da teşekkür ediyorum”