“Kurumsallaşma adına önemli mesafeler aldık”

Bölgesel Amatör Lig’de ilimizi temsil eden Özel İdare KHS’de teknik direktör Sedat Kalaycı, ligin ilk devresini değerlendirdi.

İyi bir sezon geçirdiklerini söyleyemeyeceğini söyleyen Sedat Kalaycı, en büyük zaaflarının üniversite öğrencilerinden oluşan bir kadroya sahip olmaları olduğunu belirtti.

17 futbolcunun öğrenci olduğunu, bunun da takım olmayı zorlaştırdığını söyleyen Sedat Kalaycı, “Takım olarak hedefimiz yukarıdan kopmamaktı. Bunu göze alırsak başarılı olduğumuz söylenemez. Daha önce de Kastamonu’da çalıştım. Maddi olarak kötü şartlarda takım kurmamıza rağmen hep hedefe oynadık. Orada en büyük avantajımız Kadı Dağı’nda bir tesisimiz vardı. Hepimiz aynı yerde kalıyorduk. Burada da onu başarmaya çalışıyoruz” dedi.

Bölgesel Amatör Lig’de kalıcı olmak istediklerini de söyleyen Kalaycı, “Bizim amacımız bu ligde kalmak. Soğuksu Yenicespor ligden çekildi. İkinci devrenin ikinci üçüncü maçında üst sıralarla alt sıraların kopacağını düşünüyorum. Az şans verdiğimiz futbolcuları oynatmak istiyoruz. Amacımız onlardan yetenekli futbolcuların çıkması. Kastamonuspor’un bu sene bir üst lige çıkmasını istiyorum. Çünkü KSK lig atladığı sürece, orada şans bulamayan futbolcular bize gelecektir. Bizde oradan birkaç futbolcu çıkartırsak bizim için yeterli olur” diye konuştu.

Kulüplerini kurumsallaşma adına büyük adımlar attığını da sözlerine ekleyen Kalaycı, “Tesisimizin ihalesi yapıldı. Yeni sezondan itibaren hizmete girmesini bekliyoruz. Bu sayede işlerimizin daha kolaylaşacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Transferde yönlerini Kastamonulu isimlere çevireceklerini de söyleyen Kalaycı, “Sezon başında Ormanspor’dan Arnavutköy’e transfer olan 19 yaşındaki forvet Tahir Horuz ve Suruç Gençlikspor’da forma giyen Erkan Gazioğlu’nu transfer etmek için girişimde bulunduk. Birkaç güne bu transferleri sonuca çevireceğiz” dedi.