Kuzeykentlilere Babaş’tan taahhüt

Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Tahsin Babaş, Kuzeykent’in en büyük rahatsızlığı olan eski çöp döküm sahası rehabilite edileceğini belirtti ve Katı Atık Yönetim Projesinin 2019 yatırım programına alındığını hatırlatıp, “Kuzeykent mahallemizde yer alan eski çöp döküm alanı başta olmak üzere, tüm ilçelerimizdeki vahşi depolama alanlarını rehabilite edeceğiz. Kuzeykent Mahallesi sakinlerimiz çalışmamız tamamlandığında her hangi bir kokudan rahatsız olmayacak, eski çöp sahası olan alanlarda piknik yapılabilecek” dedi.

 

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş, Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafatoğlu ve AK Parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte PTT BaşMüdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu ile Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Yapacağı projeleri kurum çalışanlarıyla paylaşan Başkan Babaş, merkezi idare ile yerel yönetimin uyumlu çalışmasının sonucunda Kastamonu’nun kazandığını ifade etti.

Yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunun altını çizen Başkan Babaş, “Kastamonu caddelerine dün çıkan biri değilim. 30 yıldır sokak sokak, cadde cadde hemşehrilerime ve memleketime hizmet ettim. Siyaset için değil Kastamonu’nun ihtiyaçlarını gidermek için çalıştım. Kastamonu’nun boş sözlerle değil ayağı yere basan projelerle kazanacağını biliyorum. Merkezi idare ve yerel yönetimin uyumlu çalışması entegreli projelerde bulunması gelecek nesillerimize daha güçlü bir Kastamonu emanet etmemizi sağlayacak” diye konuştu.

 

Kuzeykent sakinlerinin yaz aylarındaki en büyük taleplerinden biri olan ormanın içerisinde bulunan eski çöp döküm sahasının rehabilitesiyle ilgili gelişmelerden de bahseden Başkan Babaş, “Göreve geldiğimiz günden bu tarafa bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yaparak başvurumuzu gerçekleştirdik. Kastamonumuzu biz bir bütün olarak ele alıyoruz. Katı Atık Yönetim Projemizi oluşturduk ve KASMİB aracılığıyla gerekli başvurularımızı yaptık. Projemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2019 yatırım programına alınarak yaklaşık 10 milyon TL’lik bir kaynak ayrıldı. Kuzeykent Mahallemiz’de yer alan eski çöp döküm alanı başta olmak üzere, tüm ilçelerimizdeki vahşi depolama alanlarını rehabilite edeceğiz. Kuzeykent Mahallesi sakinlerimiz çalışmamız tamamlandığında her hangi bir kokudan rahatsız olmayacak.  Ormanımızın içerisinde yer alan bu vahşi depolama alanı temizlenecek. Çalışmamız tamamlandığında eski çöp sahası olan alanlarda piknik yapılabilecek. Kastamonumuz ve hemşehrilerimiz bizler için değerlidir.  Çevremiz bizim için değerlidir. Bizler Kastamonumuzu seviyoruz, çevremizi seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Katı Atık Yönetim Projesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla entegreli bir proje olduğunun altını çizen Başkan Babaş, 5 bin kişilik istihdam sağlayacak Maslak Yeni Sanayi Sitesi, Kırık Barajı yapımı, 2 bin 383 konutun cephe iyileştirme projesi, Atık Su Arıtma Tesisi ve İçme Suyu Arıtma Tesisi gibi dev projelerin merkezi hükümet ile yerel yönetimin ortak çalışmasının kazanımı olduğunun da altını çizdi.

“2 BİN 383 KONUTUN CEPHE İYİLEŞTİRMESİ

KASTAMONU’YU ŞAHA KALDIRACAK”

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Kastamonu’nun kültürünü ve tarihini canlandırmak adına beş yıl önce başlattığımız çalışmanın meyvelerini yiyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımız, projemiz olan 2 bin 383 konutun cephe iyileştirmesinin yapılacağını müjdeledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile müşterek yapacağımız bu çalışmayla tarihi Kastamonu’yu tamamen gün yüzüne çıkartacağız.  İşte merkezi hükümet ile entegreli çalışmanın güçlü belediye olmanın sonucunda Güçlü Kastamonu ortaya çıkıyor. Bu proje kapsamında önümüzdeki süreç içerisinde Şehrimiz Koruma alanında bulunan Hisarardı, İsfendiyar, Kırkçeşme, Atabeygazi, Akmescit, Honsalar, İsmailbey, Yavuz Selim, Hepkebirler, Cebrail ve Aktekke Mahallelerimizdeki çalışmalarımız ile bu sayı 3 bin konuta ulaşacaktır. Tarihimiz Canlanacak, Kastamonu Şahlanacaktır. Hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

KASTAMONU’YU SOSYAL BELEDİYECİKLE TANIŞTIRDIK

“Şeyh Şa’ban-ı Veli’nin ‘Halk için Hakk’la olun’ sözünü düstur edindik, Kastamonumuzu Sosyal Belediyecilik ile tanıştırdık. 250 ihtiyaç sahibi ailemize, Sosyal Market Projemiz ile 150 bakıma muhtaç yaşlımıza ise, Yaşlı Bakım Merkezi projemiz ile ulaşarak bizi biz yapan değerlerimize sahip çıktık. Bu hizmetler yoktu bunları bizzat biz başlattık.

EV HANIMLARINA ÜRETİME KATILMALARI İÇİN 110 BİN TL MİKRO KREDİ DAĞITTIK

“Ev hanımlarının üretime katılması adına Sarı Konak Kadın Kooperatifimizi kurduk. Girişimci ev hanımlarımıza 110 bin TL’lik Mikro Kredi desteği sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Bu projemiz ile yerel ürünlerimizin gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılmasını sağlıyor, üretime ve ekonomiye destek oluyoruz. Ayrıca açıkladığımız Arastalar, Sen Üret Pazarın Devlet Olsun ve E-Kastamonu Ticaret Portalı ile ürünlerimizi dünya pazarına sunacağız. Yine İnovasyon Kampları ve İnovasyon Merkezi ile hem esnafımızın hem de üreticimizin ürünlerine katma değer sağlayacağız.”