“Kuzeykent’te Gençlik Merkezi kuracağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, seçim çalışmalarını ziyaretlerle sürdürürken KASGEG’e de konuk oldu.
Hafta sonu ayrıca Kuzeykent Sanayi esnafını da ziyaret eden Vidinlioğlu, bu ziyaret ve KASGEG etkinliğiyle ilgili şunları söyledi:
“Kuzeykent Sanayi Sitesi esnafımızla ve gençlerimizle güzel sohbetler gerçekleştirdik. Sanayi esnafımızın ve gençlerimizin fikirlerini, görüşlerini dinledik. Şehrimizin ihtiyaçları, sorunları hakkında sohbet ettik. Çözüm önerilerimizi anlattık. Çözüm önerilerini dinledik. Sohbetleri ve karşılamaları için kendilerine teşekkür ediyorum. KASGEG’in programlarını takip ediyor ve beğeniyorum. Gençlerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Akıllı Kent Uygulamalarımız sayesinde halkımızın her kesimini ayırt etmeden yönetime katacağız ve herkese karşı şeffaf olacağız. E-Referandum özelliği ile halkımızın fikrini soracak ve bunları dikkate alacağız. Yine uygulamalar üzerinden halkımız merak ettiği bilgilere ulaşabilecek ve bizi denetleyebilecek” açıklamasında bulundu.
Vidinlioğlu, “Şehrimizde üniversitemizden dolayı son yıllarda genç nüfus artmakta ve bu genç nüfusumuz Kuzeykent’te yoğunlaşmaktadır. Gençlerimize sahip çıkmakta zorlandığımız ortadadır. Öğrenci nüfusumuzun yoğun olduğu Kuzeykent’te Gençlik Merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Öğrenci kardeşlerimizle yaptığımız sohbetler doğrultusunda eksikliğini hissettiğimiz, belirlediğimiz bir eşiklik oldu. Gençlerimizin sosyalleşebileceği, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebileceği Kuzeykent Gençlik Merkezini gençlerimize emanet edeceğiz. Gençlik Merkezimizin içerisinde Tiyatro ve gösteri salonu, sergi alanı, kütüphane, teknoloji merkezi, kafeler, çok amaçlı salon, atölyeler ve kayıt stüdyosu gibi birçok alan bulunacak. Gençlerimiz ister ders çalışabilecekleri, isterlerse müzik, tiyatro gibi faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri bir alana kavuşmuş olacaklar. Gençlerimize sahip çıkacak ve her alanda destekçileri olacağız” dedi.

“ÇAĞIMIZI VE TEKNOLOJİLERİ TAKİP EDECEĞİZ”

Vidinlioğlu, “Gençlerimize Destek projemiz ile çeşitli vakıf, dernek veya iş adamlarımız sayesinde öğrencilerimize burs imkanı sağlayacağız. Yine gençlerimiz arasında oldukça popüler olan, dünyada da çok sayıda takipçisi olan E-Spor takımı için çalışmalar yapacağız. Genç girişimcilerimizin fikirlerini geliştirmelerine, projelerine yatırımcı bulmalarına yardımcı olacağımız Genç Girişimci Akademisi kuracağız. Özellikle bu projede KASGEG’in de desteği ve görüşleri bizim için oldukça önemli. Gençlerimize, girişimcilerimize gereken önemi vereceğiz. Çağımızı ve teknolojileri takip edeceğiz” şeklinde konuştu.