Levent Eriş: “Bizim için lig önemli”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Ziraat Türkiye Kupası 4’üncü turundaki Eskişehir mağlubiyetinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Dört futbolcunun Kovid-19 virüsünden dolayı oynayamadığını söyleyen Levent Eriş’in hedefinde müsabakanın hakemleri vardı.

Levent Eriş’in açıklamaları şöyle:

“Ziraat Türkiye Kupası herkes gibi bizim için de önemli bir kulvardı ve biz de her ne olursa olsun Eskişehir’e kazanmak ve turu geçmek için geldik. Lakin bizim için çok önemli 4 oyuncumuzun Kovid-19 belası yüzünden oynayamamış olması zaten kadro derinliği olmayan takımımızı daha da çok zor durumda bıraktı. Ancak buna rağmen çocuklarımı ve bazı gençlerimiz oldukça başarılı bir performans göstererek rakibe pozisyon bile vermeden hakem kardeşimizin yaratmalarına rağmen oyunu tamamladılar. Sevgili hakemimizin rakibin kalecisine ilk devre kırmızı kart gösterememesi ikinci devre penaltı verememiş olması futbol adına gerçekten çok üzücü bir durumdu. Ben açıkçası kim MHK başına ve ekibine gelirse gelsin bu hakemleri koruyup kollamak adına verdikleri mücadeleye üzülüyorum.”

“ÖNEMLİ OLAN LİG”

“Bizim için lig önemli. İnşallah kadromuzda bu illet hastalığı yaşamadan ligimizde sürdürmekte olduğumuz önemli çıkışışımızı devam ettirmek ve geleceğe daha ümitle bakmak istiyoruz. Bu maçta emek veren bütün futbolcularımı canı gönülden kutluyorum.”