Lezzet turcuları mutfağımızla tanışacak

 

  • TÜRSAB’a bağlı gastronomi odaklı tur düzenleyen 20 seyahat acente temsilcisi bugün Kastamonu’ya geliyor.

  • Program kapsamında, Kastamonu ve ilçelerinde birçok renkli etkinlik gerçekleştirilecek. Türk Mutfağı Haftası ile aynı haftaya denk gelen tanıştırma turunda acenteler, Kastamonu’nun mutfak kültürünü ve unsurlarını yakından tanımak üzere gastronomi şovlarına, atölye ve tadım çalışmalarına ve diğer turizm unsurlarının ziyaret edileceği etkinliklere katılacak.

Kastamonu UNESCO Masası ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) koordinasyonunda kamu, özel sektör ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanlığı iş birliğinde kentin gastronomi kültürünün ve unsurlarının acentelere tanıtılması amacıyla “Kastamonu Gastronomi Tanıştırma Turu” düzenlenecek.

UNESCO Gastronomi Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil olma yolunda çalışmalarını sürdüren Kastamonu; Valilik himayesinde yürütülen Gastronomi Eylem Planı (2021-2023) ve 2022 yılı Entegre Tanıtma Faaliyetleri kapsamında KUZKA koordinasyonunda 24-26 Mayıs 2022 tarihlerinde TÜRSAB’a bağlı gastronomi odaklı tur düzenleyen 20 seyahat acente temsilcisini ağırlayacak.

Seyahat Acenteleri tanıştırma turu programı, kentin gastronomi kültürü ve unsurlarının acentelere tanıtılması amacıyla TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanlığı ortaklığı ile yapılacak.

Program kapsamında, Kastamonu ve ilçelerinde birçok renkli etkinlik gerçekleştirilecek. Türk Mutfağı Haftası ile aynı haftaya denk gelen tanıştırma turunda acenteler, Kastamonu’nun mutfak kültürünü ve unsurlarını yakından tanımak üzere gastronomi şovlarına, atölye ve tadım çalışmalarına ve diğer turizm unsurlarının ziyaret edileceği etkinliklere katılacak.