Lodos fırtınası Sanayi’yi vurdu

Sanayi Çarşısı’nda yüksek gerilim hattı koptu. Dükkanlardaki elektrik sayaçları bomba gibi patladı.

 

Dün şehirde etkili olan lodos fırtınası Sanayi Çarşısı’nda büyük korku yaratıp zarara yol açtı.

Fırtına yüzünden yüksek gerilim hattı kopup, normal hatlardaki tellerle temas edince50 yakın dükkandaki elektrik sayaçları patladı.

Enerjisa teknik ekipleri sanayi sitesinde meydana gelen elektrik arızasının yüksek gerilim hattına bağlı tellerinin kopması sonucu yaşandığını ifade ettiler. Hatlarda meydana gelen arızayı gidermeye çalışan Enerjisa ekipleri, bir yandan da dükkanlarda kullanılamaz hale gelen elektirik sayaçlarını değiştirdi.

Korkutan patlamayı yaşayan Sanayi esnaflarından Motorcu Hüseyin Kömleksiz ve Egzozcu Erdoğan Usta olayı şöyle anlattılar:

Hüseyin Kömleksiz

“Sabah saatlerinde ışıklar kesikti. Saat 10.00 civarında ışıklar gelip gitmesiyle bir patlama oldu. Hemen dışarı komşulara koştum. Elektrik sayaçları ve ambüllerin patladığını gördük. Dükkanıma döndüğümde benim de elektrik saatimin patladığını fark ettim.”

Erdoğan Usta

“Dükkanın dışında ustalarla sohbet ediyorduk. Bir anda patlama sesini duyduk. Karpit kazanı patladı zannettim. Baktım kazan yerinde duruyor. Ampül kırıklarını görünce elektrik sayacında sigortalara bakacaktım. Sayacın patladığını gördüm.