Logo muamması

Kastamonu Belediyesi’nin logosu değişti mi yoksa değişmedi mi? Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği “Logoyu değiştirdik” şeklindeki açıklaması sonrasında önceki akşam Belediye Meclisi toplantısında “değişiklik yok” açıklaması geldi.

Kastamonu Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşılan ve T.C ibaresi ile Kastamonu’da görev yapan belediye başkanlarını simgeleyen 49 yıldızın yer aldığı yeni logoyla ilgili olarak Belediye Meclis toplantısında AK Partili üye Necati Atak, “Kastamonu Belediyesi’nin logosu değişmiş. Yerel basından okudum. Milleti temsilen gelmiş bir Meclis’te değişiklik olması durumunda konuşulması gerekirdi. Önceden de birkaç kez logo değişikliği gündeme geldi ancak hep eski logo üzerinde karar kılındı. Kastamonu halkının ve Meclis’in bu konuyla ilgili bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Necati Atak’ın sorusu üzerine açıklamalarda bulunan Meclis Başkan Vekili Mehmet Yurt, “Burada yanlışlık var onu düzeltelim. Logomuz bu değil. Şuanda eski logomuz devam ediyor. Bu konuda ki duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Şuanda böyle bir şey söz konusu değil. İleri ki günlerde böyle bir şey gündeme gelirse Meclis’te tartışılacaktır diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Mehmet Yurt’un bu açıklaması esnasında Meclis’teki sinevizyonda Kastamonu Belediyesi’nin güncellenen yeni logosunun yer alması ise dikkat çekti.