M. Eğitim Bakanı’na 137. yıl daveti

  • Çelik, Bahçacıoğlu ve Ünlü’den oluşan heyet, Milli Eğitim Bakanı Özer’i Lise’nin 137. kuruluş yılı etkinliklerine davet etti.
  • Çelik’in, ziyaretle ilgili sosyal medya paylaşımı sonrasında, Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Ciğerci, bu ziyarette hiçbir mezunun bulunmayışından üzüntü duyduklarını belirten bir yorumda bulundu. Çelik yorumu cevaplarken, gereksiz polemiklerden uzak durulması gerektiğini ifade etti; Ciğerci, “Asla polemik yapmıyorum, o bana yakışmaz zaten… Geldiğinde inşallah Sayın Bakanımızla da görüşme imkanımız olur” yanıtını verdi.

Milletvekili Metin Çelik, İl Milli Eğitim müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’den oluşan heyet, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’i ziyaret etti.

Çelik, ziyaretle ilgili paylaşımında, Bakan’ı Anadolu’da açılan ilk devlet lisesiolan Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 137. Kuruluş yılı etkinliklerine davet ettiklerini, bunun yanı sıra kendisiyle devam eden ve planlanan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunduklarını belirtti, “Sayın Bakanımıza ilgi ve destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Çelik’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma yorum yapan Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Nurten Ciğerci, bu ziyaret ve davette, dernek yönetimi ve kutlama komitesinden kimsenin bulunmamasını eleştirdi, üzgün olduklarını belirtti.

Ciğerci’yi yanıtlayan Çelik ise, “siyasi amaçla gidilmiş sanki” ifadesini doğru bulmadığını, heyette İl Milli Eğitim Müdürü’nün de bulunduğunu, kendisinin de ilin milletvekili olduğunu belirtti ve “Abdurrahmanpaşa Lisesi gibi önemli ve tarihi bir eğitim kurumumuzu sevmek ve sahiplenmek için mezun olmak gerekmez. Gereksiz polemiklerden uzak durmak lazım” dedi, ziyarette ille ilgili başka konuların da görüşüldüğünü ifade etti.

Çelik’in bu cevabı üzerine Dernek Başkanı Ciğerci ise şunları yazdı:

“Okulumuz Anadolu’da açılan ilk lise.. Geçmişten geleceğe herkesin değer verdiği ve vermesi gereken bir okul. Kim ne yapsa azdır, böyle bir tarihi okul için.

Bizler de bu kültürle yetiştiğimiz için okulumuzun yeri bizim için farklı. Asla polemik yapmıyorum, o bana yakışmaz zaten… Geldiğinde inşallah Sayın Bakanımızla da görüşme imkanımız olur.”