“Maç maç ilerleyeceğiz”

  • Üst sıralar için içerde ve dışarda kazanmamız lazım.
  • Takım içindeki rekabet arttığı sürece başarılı oluruz.
  • Eyüp maçı için sahanın belli olmaması hoş bir durum değil.
  • Taraftarı maçlarımıza bekliyoruz. Kötü bir takım değiliz.

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü İsmail Ertekin, iç saha maçlarında puan kaybı yaşamamaları gerektiğini söyledi.

Etimesgut maçında rakibe çok pozisyon vermeden galibiyeti aldıklarını söyleyen İsmail Ertekin, “Yukarıya gitmek istiyorsak içeride ve dışarıda kazanmamız lazım. Üst sıralarla aramızdaki puan farkını kapatmamız gerekiyor. Devreye kadar zirve ile aramızdaki dengeyi sağlamak istiyoruz. Maç maç giderek devre sonunda puan tablosunda rakiplerimizle puan farkını en aza indirmek istiyoruz” dedi.

Takımın şu anda istedikleri düzeyde olmadığını da söyleyen Ertekin, “ Sakat oyuncularımız var. Takım içindeki rekabeti arttırdığımız sürece başarılı oluruz. Son maçlarda gösterdiğimiz mücadeleyi sergilediğimiz sürece başarı gelecektir. Sakat arkadaşlarımızın yerine oynayan futbolcular inanılmaz mücadele etti onlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Eyüpspor maçının oynanacağı sahanın belli olmamasının çok tuhaf olduğunu da söyleyen Ertekin, “Böyle bir tabloyu yaşamak çok ilginç. Sezon başında sahalar belirlenir, şimdi bakıyorsunuz saha yok. Eyüpspor, bir Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynamış, bir Maltepe Stadyumu’nda oynamış şuan ise Cumartesi günü maçın nerede oynanacağı meçhul. Bizde sahanın sentetik mi yoksa çim mi olacağına göre tedbir almak isteriz ama ne yazık ki şuan böyle bir tedbir alamıyoruz. Her iki takım içinde geçerli bu durum ve hoş bir durum değil” dedi.

Taraftara da çağrıda bulunan İsmail Ertekin, “Buradan taraftarımıza da bir mesaj yollamak isterim. Geçen sene taraftarın, takımı çok sahiplendiğini öğrendim. Ancak gördüğüm kadarıyla iç saha maçlarına ilgi göstermiyorlar. Bu sene durumumuz kötü değil üst sırları zorluyoruz. Taraftarımızı maçlarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.