Maşalacı ve yönetimi güven tazeledi

Tek listeyle gidilen kongrede Oda’nın H. İbrahim Maşalacı,  Ahmet Alay, Süleyman Selim Dere, Çiğdem Tuncay ve Feridun Gügük’ten oluşan yönetimi üyelerin oylarıyla yeniden göreve getirildi.

 

Veteriner Hekimler Odası, 9’uncu Olağan Kongresi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Güray Koçak Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

2 gün süren kongrenin birinci gününde gündem maddeleri görüşülerek, oda organlarına aday başvuruları kabul edildi. İlk günkü toplantıya AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, MHP Merkez İlçe Başkanı FazilDeligözoğlu ve çok sayıda oda üyesi katıldı.

Kastamonu Veteriner Hekimler Odası’nın Hacı İbrahim Maşalacı başkanlığındaki  Yönetim Kurulu, katılımcıların oyunu alarak güven tazeledi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, şunları söyledi:

“Odamız 2002 yılında kurulmuş olup, Kastamonu merkezinde hizmet vermektedir. Odamızın amaçları, ülkemizin hayvansal varlığı ve kaynaklarının korunması, hayvan sağlığı, verimliliğin artırılması, kırsal nüfusun toplumsal ve ekonomik kalkınmasının sağlanması amacıyla her türlü girişim ve etkinliklerde bulunma, tarımsal girdileri sağlayan kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak, girdi ve ürün fiyatlarıyla hizmet ücretleri hakkında önerilerde bulunmak, hayvansal ürünlerin üretilmesine, üretecek tesislerin kurulmasına teşvik etmek, çiftçi eğitimleri gibi tarımsal gelişimlere hizmet etmektir. Bunun yanında da meslektaşlarımızın haklarını korumada ve kendi aralarındaki diyalogları sağlamada aktif rol oynamaktır. Belirttiğim konuları yerelde ilgili kurumlara bizzat ve basın yoluyla da kamuoyuna aktarmaktır. Genelde ise Türk Hekimler Birliği ve ilgili Bakanlıkla görüş alışverişinde bulunmaktır.”

Kastamonu Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Hacı İbrahim Maşalacı, Ahmet Alay, Süleyman Selim Dere, Çiğdem Tuncay ve Feridun Gügük.

Denetim Kurulu’nda Asil, Özcan Gazoğlu, Faruk Özdemir ve Numan Karamehmetoğlu yer alırken, Haysiyet Divanı’nda  İbrahim Sinan Kaptı, Abdullah Karaca,Mahir Kerem Tırpan, Numan Kebeli ve Ercan Dinçer yer aldı.

Büyük Kongre delegeliklerine de Fazıl Deligözoğlu, İlhan Uzun, İsa Bilgin ve Esat Söylemez seçildi.

Cengiz MUHZİROĞLU