‘Maskeni Tak, Farkındalık Yarat’

  • LÖSEV Kastamonu İl Temsilciliği, 2-8 Kasım tarihleri arasında kutlanan Lösemili Çocuklar Haftasıboyunca çeşitli etkinliklerde bulunacak.
  • LÖSEV temsilciliğinin bulunduğu tüm kentlerde “Maskeni Tak, Farkındalık Yarat” sloganıyla gerçekleştirilecek yürüyüş 5 Kasım Salı günü.

 

LÖSEV İl Temsilcisi Şevket Yılmaz, hafta kutlamalarıyla ilgili şu bilgileri paylaştı.

“2 Kasım Cumartesi günü Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’ndi stant açarak LÖSEV hakkında bilgilendirme yapacak ve LÖSEV’in ürünlerinin satılacağız. Pazar günü Kastamonuspor- Sivas Belediyespor maçında sahaya sporcular ‘2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’ pankartıyla çıkacaklar.

Pazartesi günü ise makam ziyaretleri yapılacak. Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Alay Komutanı Albay Serdar Güngör, Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı makamında ziyaret edeceğiz.

5 Kasım Salı günü ise saat 10.30’da Kışla Parkından Cumhuriyet Meydanına kadar farkındalık yürüyüşü yapacağız. Yürüyüşümüze yaklaşık 500-600 kişinin katılmasını bekliyoruz.

Yürüyüşümüzün adı ‘Maskeni Tak, Farkındalık Yarat.’ Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek yürüyüşümüzden sonra Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızı okuyacağız. Meydan’da basın açıklaması ve tedavisi bitmiş çocuklarımız için maske atma partisi düzenleyeceğiz.

6 Kasım Çarşamba günü ise Türkeli, Ayancık, Sinop’ta LÖSEV bilgilendirme çalışması yapacağız. 7 Kasım Perşembe günü de İnebolu, Abana, Çatalzeytin’de bilgilendirme çalışması gerçekleştireceğiz. 8 Kasım Cuma günü Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu öğrencilerini bilgilendirirken aynı zaman da LÖSEV standını kuracağız.”