Maslak SS’de sonuca doğru

0
14

546 bin metrekarelik hazine arazisinin Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifine tahsisi için gerekli resmi kurum onayları toplanmaya başlandı.
Tahsis için ilgili 16 resmi kurumun onayı gerekiyor.

Ergün Can, “Çoğu kurum gerekli olan onay yazılarını kooparatifimize gönderdi. Sadece bir kaç kurumun onayı kaldı. Bu kurumlarımızın onayları da bize ulaştığında yer sorunu çözümlenmiş olacak” dedi.

Batı Çevre Yolu’nun Taşlık mevkiinde kurulacak Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesinin inşa edileceği 546 bin metrekarelik hazine arazisinin kooperatife tahsisi için ilgili kurumlardan onay alınmasına yönelik resmi yazışmalara başlandı.

16 ayrı resmi kurumdan gelecek onay sonrasında yer konusu çözüme kavuşmuş, 546 bin metrekarelik hazine arazisi Maslak Sanayi Sitesi Koparatifine geçmiş olacak.

Geçtiğimiz günlerde ilimize gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yle bu konuda bir görüşme yaptıklarını belirten Maslak Sanayi Sitesi Kooparatifi Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Can, gelişmelerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Maslak Sanayi Sitesi Kooparatifimizin yaptığı son çalışmalar hakkında Bakanımıza bilgi verdik. Yer konusuyla ilgili ihtiyacımızı kendisine söyledik. Bakanımız da sürecin hızlandırılmasını bizden istedi. Bunun üzerine biz de kooparatif olarak Taşlık Mevkiinde 546 bin metrekarelik hazine arazisini kazanmak için ilimizde bulunan 16 resmi kurumla gerekli resmi yazışmalarımızı başlattık. Çoğu kurum gerekli olan onay yazılarını kooparatifimize gönderdi. Sadece bir kaç kurumun onayı kaldı. Bu kurumlarımızın onayları da bize ulaştığında yer sorunu çözümlenmiş olacak.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER