Meclis’te ekonomi ağırlıklı görüşme

 

KATSO’nun ilimiz milletvekillerini TBMM’de ziyaretinde ana gündemi il ekonomimizin canlanmasına yönelik kısa vadede alınacak tedbirler, BAKAP, OSB’nin genişletilmesi ve sürmekte olan kamu yatırımları için gerekli ödeneğin sağlanması oluşturdu.

Ziyareti “Son derece güzel ve verimli geçti” sözleriyle niteleyen KATSO Başkanı Arslan, “Vekillerimizin hizmet etme heyecanı içinde olduklarını görmek bizleri son derece mutlu etti” dedi.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) heyeti, ilimiz milletvekillerini TBMM’de ziyaret ederek, görevlerinde başarı dileklerini sundu. KATSO heyeti ile milletvekillerimizin görüşmesine İstanbul milletvekili hemşemiz Fatma Benli de katıldı.

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan ve Meclis Başkanı Kadir Yüksel Tonbul ile birlikte yönetim kurulu ve meclis üyelerinden oluşan KATSO heyetini il milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir ve Fatma Benli TBMM’de ağırladı.

Arslan: “Vekillerimizi hizmet etme heyecanı içinde gördük”

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği görüşme ile ilgili bir açıklama yapan KATSO Başkanı Selçuk Arslan, “Sayın vekillerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk, başarı dileklerimizi ilettik. Vekillerimizin hizmet etme heyecanı içinde olduklarını görmek bizleri son derece mutlu etti” dedi.

KATSO Başkanı Arslan, “Son derece güzel ve verimli geçti” şeklinde nitelendirdiği ziyarette ilimizle ilgili konuların masaya yatırıldığını ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğunu ifade etti. Önümüzdeki dönem çok daha sık bir araya gelmek ve istişare etmek için milletvekilleri ile prensip kararı aldıklarını belirten KATSO Başkanı Arslan, “Vekillerimize il ekonomimizle ilgili kısa, orta ve uzun dönem önerilerimizi ilettik” açıklamasında bulundu.

Ana gündem il ekonomimizin canlanması  

Arslan, görüşmenin ana gündemini il ekonomimizin canlanmasına yönelik olarak kısa vadede alınması gereken tedbirlerin oluşturduğunu söyledi.

BAKAP, OSB, tıp, kamu yatırımları

Arslan, ilimizin tüm kesimlerince hayata geçmesini beklediği BAKAP (Batı Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresi) ile ilgili de görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek; “Kastamonu OSB’nin genişletilmesi ve Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kısa sürede ilimizde faaliyete geçmesi yönündeki taleplerimizi de sayın milletvekillerimize ilettik” dedi.

Arslan, ilimizde devam etmekte olan kamu yatırımlarının tamamlanması için gerekli ödeneklerin sağlanması konusunda da görüş alışverişinde bulunulduğunu ifade etti.