Mehmet’i kalbimize gömdük

Gözyaşlarıyla uğurlandı
Sinop gezisinden dönüşte Boyabat yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu önceki akşam hayatını kaybeden meslektaşımız, genç gazeteci Mehmet Seyitoğlu, dün gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Askere gidecekti
Kaderin acı bir tesadüfü, Gazeteciler Bayramı’nda son yolculuğuna uğurlanan Seyitoğlu, 3 Ağustos’ta askere gitmeye hazırlanıyordu. Mehmet’in, arkadaşlarına yardım ettikten sonra bindiği ambulansta beyin kanaması geçirmesi olayın acısını bir kat daha artırdı.

Büyük üzüntü yarattı
Mehmet Seyitoğlu’nun genç yaşta kaybı şehirde de büyük üzüntü yarattı. Seyitoğlu için ardı ardına taziye mesajları yayınlandı. Vali Yaşar Karadeniz de bir mesaj yayınlayarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirip başsağlığı dileğinde bulundu.
Kastamonu basınının genç muhabirlerinden, Kastamonu TV, Kastamonu Açıksöz, Doğrusöz ve Gündem 37 gazetelerinde görev yapan Mehmet Seyitoğlu’nu önceki akşam geçirdiği trafik kazası sonucu kaybettik.

Gülen yüzü ile gönüllerde taht kuran ve hafızalardan silinmeyecek olan 24 yaşındaki arkadaşımız Mehmet Seyitoğlu, 3 Ağustos’ta vatani görevini yerine getirmek için gideceği askerlik vazifesi öncesinde tatil için gittiği Sinop’tan dönüşte trafik terörüne kurban gitti.

Volkan Çopuroğlu’nun kullandığı, Mehmet Seyitoğlu ve akrabaları Onur Çopuroğlu ile Kudret Karslıoğlu’nun da içerisinde bulunduğu 37 AD 248 plakalı otomobil, Boyabat’a yaklaştığı esnada, saman balyası yüklü traktöre arkadan çarparak takla attı.

Olay yerine çağrılan ambulanslarla Sinop Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken fenalaşan Mehmet Seyitoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazada yaralanan diğer üç genç ise ilk tedavilerinin ardından taburcu edildi.

SİNOP’TA MEYDANA GELEN KAZADA HAYATINI KAYBEDEN GENÇ GAZETECİ MEHMET SEYİTOĞLU, KASTAMONU’DA TOPRAĞA VERİLDİ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Merkez Akdoğan  Köyü sakinlerinden Ahmet Seyitoğlu’nun oğlu, Beyhan Seyitoğlu’nun kardeşi, Yeşiltaş Eczanesi çalışanı Hakkı Cici, Emre Bisiklet’in sahibi Nuri  Topaçoğlu ve Kuyudibi Taksi esnafı Hasan Çopuroğlu’nun da yeğeni olan Mehmet Seyitoğlu için dün Akdoğan Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi.
Cenaze gözyaşları içerisinde toprağa verilirken, cenaze törenine Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, eski milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen ile Emin Çınar, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, İl Müftüsü Osman Aydın, SFC Entegre Ağaç İşleri Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sevgilioğlu, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yaşar Kuru, kamu çalışanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kazada hayatını kaybeden Mehmet Seyitoğlu’nun, 3 Ağustos tarihinde vatani görevini yapmak üzere Bilecik’e gideceği ve bir süredir veda ziyaretlerinde bulunduğu öğrenildi.

VALİ KARADENİZ’DEN TAZİYE MESAJI

Mehmet Seyitoğlu’nun beklenmedik vefatı şehirde de büyük üzüntü yarattı. Seyitoğlu için ardı ardına taziye mesajları yayınlandı. Vali Yaşar Karadeniz, yayınladığı mesajında, “Kastamonumuzun yetiştirdiği ve habercilik adına ilimize birçok hizmetlerde bulunan basın çalışanlarından Mehmet Seyitoğlu’nu kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Basın camiasının bu büyük kayıplarından dolayı kederli ailesinin, basın mensubu arkadaşlarının ve hemşerilerimizin acılarını paylaşıyor, başsağlığı ve merhuma Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. (Haber servisi)