Memleket Partisi İl Başkanı’ndan SERT ÇIKIŞ

  • Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, halkın kendi gerçek gündemi dışındaki konuların tartışılmasından bıktığını, siyasete küstürüldüğünü söyledi.

 

  • Başesgioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Halkımızın gerçek gündemi bunlar değil. Hayat pahalılığı, yoksulluk, işsizlik, her geçen gün bir önceki ayı aratır bir tablo ortada. Tüm kesimlerin mutsuzluğu ve güvensizliği çok açık ortada. Yandaşları ziyaretleri bırakıp da halkın arasına girseler tüm gerçekleri görecekler. Sürekli ‘sen, ben, bizim oğlan’ toplanarak salonlarda hamaset yapmakla bu işler olmuyor. Fırınlara, kasaplara uğrasınlar, bayat ekmek, gram ile kıyma alanları, marketlerin kasalarında aldıkları ürünleri ödeyemedikleri için geri bırakmak zorunda olan insanları görsünler” dedi; çarenin üretim seferberliğinden geçtiğini yineledi.

 

 

Memleket Partisi İl BaşkanıMustafa Başesgioğlu, iktidarın ve ana muhalefetin temsilcilerini yaptığı yazılı açıklamayla eleştirirken, halkın kendi gerçek gündemi dışındaki konuların tartışılmasından bıktığını, siyasete küstürüldüğünü söyledi.

Başesgioğlu, açıklamasında eleştiri ve görüşlerini şöyle dile getirdi:

“Milleti bıktırdınız! Halkımızı siyasete küstürdünüz.

Siyaset doğru,dürüst,açık,şeffaf ve ilkeli yapılmalıdır ki; ülkemize,ilimize,halkımıza faydalı olsun,güzel hizmetler sunsun.

Şehrimizin sorunları ortak akılla,tüm kesimlerin onayıylatespit edilsin,çözüm yollarıda yine ortak bir akılla belirlensin ki; halkımızın yararına ilgili makamlardan onay çıksın.

Gel görki; Birbirine selam vermeyen,bir bardak beraber çay içmeyen,sohbet etmeyen, her fırsatta birbirlerine halkımızın tasvip etmediği şekilde söz düellosuna girenlerden, halkın gündeminden uzak,alakasız konuların tartışılmasından bıktılar,usandılar.

İşin aslı; İlimizde siyaset tam bir güç gösterme alanına maalesef dönmüş durumda. Parası çok olanların güçlü olduğu, seçimlerde daha şanslı olduğu algısını topluma kabullendirme çabaları çok net ortada. İleriki günlerde ilk sıralar için neler olacağını hep beraber göreceğiz. Değerli hemşerilerim bu algıyı kabul etmeyeceklerdir. Kastamonu’nun geleceğini,temsiliyetini bu algıya, parası olanlara teslim etmeyeceklerine sonuna kadar inanıyorum. Çünkü; harcanan paraları ileride misliyle geri alma çabaları olacağını bilmekteler.

Halkımızın gerçek gündemi bunlar değil. Hayat pahalılığı,yoksulluk,işsizlik,her geçen gün bir önceki ayı aratır bir tablo ortada. Tüm kesimlerin mutsuzluğu ve güvensizliği çok açık ortada.

Yandaşları ziyaretleri bırakıp da halkın arasına bir gün girseler tüm gerçekleri görecekler.Sürekli ‘sen,ben,bizimoğlan’ toplanarak salonlarda hamaset yapmakla bu işlerolmuyor. Fırınlara,kasaplara uğrasınlar, bayat ekmek,gram ile kıyma alanları,marketlerin kasalarında aldıkları ürünleri ödeyemedikleri için geri bırakmak zorunda olan insanları görsünler. Fakirlere yardım rekorları kırarak insan mutlu olur mu? Fakirliği yok ederek,son vererek insanlar mutlu olur. Halktan kopuk,yorulmuş,enerjisi bitmiş bir idarenin kendi dünyasından kopması beklenemez.

Çare; Acilen ülkemizde üretim seferberliği ilan edilmeli.

Başta kamuda olmak üzere ciddi bir tasarruf yapılmalı bu tasarruf diğer kaynaklarla birlikte acilen tarıma,besiciye,köylüye, üretimde olan tüm kesimlere denetlenerek ve takip edilerek karşılıksız verilmelidir.

Halkımızın sürekli ihtiyacı olan başta acil gıda ürünleri ve bebek ihtiyaçlarından KDV tamamen sıfırlanmalı.

Döviz garantili mevduat sistemi adaletsizdir. Yoksullara milyonerlerin döviz farkları ödetilmemelidir.Ülkemizin tek çaresi üretimdir. Üretim olmadan refah olmaz,bolluk olmaz,enflasyonla mücadele olmaz.

Her şeye rağmen umutsuzluk yok.

27 milyon genç vatan evladı var bu ülkede. Hiç ayrımsız siyasetin en tepesinden başlayarak, demokrasinin gereği koltuklarından kalkmayanları hep beraber gönderelim; görün bakın ne cevherler,ne yiğitler geliyor.

Tepedentırnağa cesaret; herşey Türkiye’yi sevmekten ibaret.”