Merkez İlçe’de Özdemir dönemi

  • AK Parti Merkez İlçe’nin dün yapılan kongresinde Ahmet Namlı görevi seçime tek aday olarak giren Veteriner Hekim Faruk Özdemir’e devretti.Namlı, kongredeki konuşmasında, görev döneminde çok seçim kazandıklarını söyledi, “Hep halkın içinde oldum; mecbur olmadıkça protokole girmedim” dedi.

 Kongrede konuşan Milletvekili Hakkı Köylü, “Toplumla paralel olarak değişim sağlayabilsek, bu millet daha çok hızlı ileriye gidecek. Ama biz arkadan geldiğimiz için bir noktada sıkıntılar yaşıyoruz. İşte bunu engellemek için bu değişimleri yapmak zorundayız” dedi.

AK Karti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi, partinin Kastamonu İl Koordinatörü Hüseyin Devecioğlu’nun divan başkanlığında, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfençi ile Kastamonu milletvekillerinin de katılımıyla yapıldı.

Belediye’nin Kuzeykent salonunda gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, görev döneminde çok seçim kazandıklarını, 3-0 hedefine ulaştıklarını söyledi, “Hep halkın içinde oldum; mecbur olmadıkça protokole girmedim. Daima hemşehrilerimizin yanında olduk, onların sorunlarını çözmek için de büyük çaba harcadık, himzetleri yaparken kurumlarımızla da içili dışlı olduk, bazıları ile de hizmetlerin çok iyi yürümemesi nedeniyle kapışmalarımız da oldu, bunları hep hizmetlerin daha çabuk yürümesi ve hemşehrilerimizin işlerinin yürümesi için yaptık, bu yüzden kırılanlar oldu ama biz yine de hizmet yolumuza devam ettik. Biz sırça köşklerde değil vatandaşın içinde ve onlara dokunarak siyaset yaptık ve de hep kazanan da bizler ve hemşehrilerim oldu” dedi.

Tahsin Babaş

Namlı’nın ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Tahsin Babaş,”Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi AK Parti, Kastamonu’da hızla güçlenmeye devam ediyor. Her değişim güçlenmenin vesilesidir. Yönetimler, insanlar değişiyor. Değişmeyen tek unsur AK Parti liderimiz Cumhurbaşkanımızın söylemi aynı. Kişiler  değişebilir ama gideceğimiz yol, tektir. AK Parti ve onun oluşumudur. Liderimize güveniyoruz. Dünya, tüm ümmet liderimize güveniyor. Bu güveni boşa çıkarmamak için hem yerel de hem de genelde çalışmalarımıza devam etmeliyiz” diye konuştu.

Babaş konuşmasını, “Seçimler yaklaşıyor, bir sürü oluşumlar çıkabilir. Ama biz her zaman dik duruşumuzla  kendimizi halkımıza anlatacağız. Her şeyi layıkıyla yaptığımıza inanıyoruz. Halkımızın sosyal ve fiziki ihtiyaçlarını karşılıyoruz” diye noktaladı.

Halil Uluay

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay,”Yeni yönetimi zor şartlarda çalışma dönemi bekliyor. Önceki dönem ki çalışma arkadaşlarımız seçimden darbesine kadar her türlü meşakkati göğüslediler” diye başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Cenab-ı Allah’ın yardımı ve Cumhurbaşkanı’nın dik duruşu ile bize çelme çakanlardan kurtulduk. En son FETÖ darbe girişinden de kurtardık. FETÖ’cü kesimi sadece darbe için örgütlenmiş bir kesim değil. Bunlar uluslarası güç örgütleri tarafından oluşan bir yapıdır. Bu yapının birinci hedefi dinimizdir. Türkiye’de darbe gerçekleştirilemeyince bu amaçlarından dönmediler. Önemli şer odaklarının elinde maşalar. Amaçlarına ulaşmak için her geçen gün değişik taktikler ile karşımıza geleceklerdir. Biz dinimizi, kendimizi, neslimizi korumak için AK Parti’ye sarılmaktan başka çaremiz yok. Geçmişte Haçlı Ordusuna karşı insanlar, Kurtuluş Savaşı’nda insanlar cepheye koşmuşsa bizde kimseyle inatlaşmadan çalışmalıyız. Diyaloğu kuramadığımız zaman insanlar sloganla siyaset yapanlara alet oluyor. AK Parti’yi neler yaptığını anlattığımız zaman AK Parti’ye yüzde 90’dan aşağı oy çıkmaz.”

Metin Çelik

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Ahmet Namlı’ya teşekkür ederek ve Faruk Özdemir’e başarılar dileyerek başladığı kısa konuşmasını, “Bizler bu teşkilatın çalışmaları sırasında her zaman yine yanlarında olacağız. Bizim çok yakından da olduğumuzu da hiç bir zaman unutmasınla” diye noktaladı.

Hakkı Köylü

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, kongredeki konuşmasında şunları söyledi:

“Şu anda biz bu güzel ülkenin yönetiminde bulunuyoruz. Bu yönetimi de bu faydalı insanlarla en iyi şekilde yapmak zorundayız. Büyük Atatürk, Türk Milleti’nin muasır medeniyetin üzerine çıkmasını hedeflemiştir. Bizimde yaptığımız budur. Biz şu anda muasır medeniyetler seviyesine geldik. Fakat bunun üzerine çıkmak zorundayız. Eğer bu ülkede, toprakta, vatanda yaşamak istiyorsak, bunu yapmak zorundayız. Bunu yapabilmek içinde devamlı sorgulamalıyız ve yenilemeliyiz. Bu kongrelerde bunun için yapılıyor.

Bizim partimiz kurulduktan sonraki ilk seçimlerde 363 milletvekili çıkardı. Fakat partimizin genel başkanı 2007 seçimlerinde daha önceki milletvekillerinin yüzde 60’ını değiştirdi. Bir yenilenmeye ihtiyaç vardı. 2011-2015 seçimlerinde de çoğu yenilendi. Halka bir şey verebilmek için yapıldı. Toplumla paralel olarak değişim sağlayabilsek, bu millet daha çok hızlı ileriye gidecek. Ama biz arkadan geldiğimiz için bir noktada sıkıntılar yaşıyoruz. İşte bunu engellemek için bu değişimleri yapmak zorundayız. Partimizin bugünlere kadar çok zorluklardan geçti ve halkın desteği ile geldi. Yine halkın desteği ile gidiyoruz. Ufak bir zafiyet gösterdiğimizde halk bizden desteğini çeker. Onun için bizim çok dikkatli olmamız lazım.”

 

Kongre sonunda AK parti Merkez ilçede büyük hizmeti geçenlere plaket verildi. Bakan Bülent Tüfenkci’ye de İl başkanı Halil Uluay ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş hediye verdi.

 

CENGİZ MUHZİROĞLU