Merkez OO Türkiye 3’ncüsü

Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Birinciliği Yarışmaları ilimizin ev sahipliğinde düzenlendi.

Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dalda gerçekleştirilen Türkiye Birinciliği yarışmalarında ilimizi “Düzenlemeli” kategoride Merkez Ortaokulu temsil etti ve Türkiye üçüncüsü oldu.

Her iki dalda toplam 24 ekibin mücadele ettiği Türkiye Birinciliği yarışmalarında 800’den fazla öğrenci illerinin ve okullarının başarısı için sahne aldı.

Tüm gün süren yarışmalarda gerçekleştirilen halk oyunları gösterileri renkli görüntüler eşliğinde düzenlenirken, tribünler halk oyunu seven vatandaşlar tarafından dolduruldu.

Yapılan yarışmalar sonunda düzenlemesiz dalda Diyarbakır Kazım Karabekir Ortaokulu Türkiye Birincisi olurken, ikinciliği Erzurum Hilalkent 125. Yıl Ortaokulu, üçüncülüğü Kilis Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, dördüncülüğü ise Trabzon Merkez Ortaokulu elde etti.

Düzenlemeli dalda Türkiye Birinciliği Bursa Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu’nun oldu. Burdur Şeker Ortaokulu Türkiye İkinciliği, temsilcimiz Kastamonu Merkez Ortaokulu Türkiye Üçüncülüğü ve Artvin Gazi Ortaokulu ise Türkiye Dördüncülüğü elde etti.

Kupa ve madalyalar Vali Avni Çakır, Artvin Milletvekili Erkan Balta, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak ve Halk Oyunları Federasyonu kurul üyeleri tarafından verildi.