Mert Savaş Kastamonu’yu mercek altına aldı

Teve 2 ekranlarında “Rehber” adlı programın yapımcısı ve sunucusu olan Mert Savaş, şehrimize gelerek çekimlere başladı.
KUZKA’nın tanıtım için ilimize davet ettiği Mert Savaş, geçmiş yıllarda 4 kez Kastamonu’ya gelerek canlı yayın yaptığını, bu kez ilçeler ağırlıklı bir program çekimi gerçekleştireceklerini belirtti.
Daday’ta at çiftlikleri ve etli ekmek, Azdavay’da Çatak Kanyonu ve Cam Teras, Pınarbaşı’nda Valla Kanyonu ve Ilıca Şelalesi, kent merkezinde ise Şapka Müzesi ve Tabakoğlu Pastırma’da çekimler yapan Mert Savaş, programın 17 Şubat pazar günü saat 13.45’te, tekrarının ise 23 Şubat cumartesi günü saat 13.45’te Teve2 ekranlarında yayınlanacağını söyledi.
Kastamonu’yu yakından tanıdığını, ancak ilçelerdeki güzelliklerle ilk kez karşılaştığını ve etkilendiğini belirten Mert Savaş, “Nasrullah’tan su içimiştim. Bu güzel kente 5’nci gelişim. Gelmeye de devam edeceğiz. Geldiğim yıllarda genelde kentin merkezinde çekimler yapıp kültürel değerleriyle tanıtmıştık. Benim de ilk kez gördüğüm kanyonlar, şelaleler, atlı turizm ve cam teras beni büyüledi. Umut ediyorum bu güzellikleri izleyen seyirciler bu güzellikleri görmek için Kastamonu’ya akın edecekler. Kastamonu gelecek misafirleri ağırlamaya hazır olsun” dedi.