Metin Çelik: “Şov yapanları burada göremiyoruz”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Şeker Fabrikası‘ndaki kampanya açılış töreninde yaptığı konuşmada isim vermeden CHP’lileri eleştirirken, “Bu süreci seçim dönemine de denk gelmesi nedeniyle maalesef farklı yere çekmeye çalışanlar, şov yapanları gördük. Fabrikalarımızın önünde şov yapanları şu an da burada göremiyoruz. Biz hep buradaydık, burada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Çelik, “Çiftçi kardeşlerime üreticime rica ediyorum; pancarı daha fazla üretmemiz için şartlar müsait. Pancar artık kazandıracak noktaya gelmiş durumda. Artık daha fazla üretelim. Biz daha fazla verim üretmek için pancar sahalarımızı genişlettik. Devrekani’de pancar 18 bin ton üretiliyordu. Kulaksızlar Barajıyla beraber son 2 yılda pancar üretimi 5 katına çıktı” diye konuştu.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Şeker Fabrikası‘ndaki kampanya açılış töreninde yaptığı konuşmada isim vermeden CHP’lileri eleştirirken, “Bu süreci seçim dönemine de denk gelmesi nedeniyle maalesef farklı yere çekmeye çalışanlar, şov yapanları gördük. Fabrikalarımızın önünde şov yapanları şu an da burada göremiyoruz. Biz hep buradaydık, burada olmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik konuşmasında şunları söyledi:

“Şeker Fabrikası Kastamonu’muz için çok değerli ve önemli. Yıllardır bu açılışlara katılmaya çalışıyoruz ve mümkün olduğunca da başka programı bu açılışa tercih etmiyoruz. Bizim için, Kastamonu’muzun için çok önemli değer olan Şeker Fabrikamız, benim ve büyüdüğüm topraklar için çok değerli. Hükümetimiz, Türkiye’deki şeker üretiminin düzenlenmesi bu piyasanın uluslararası piyasa ile rekabet edebilmesi adına bir dizi önemler aldı ve almaya devam ediyor. Bir taraftan da ülkemizdeki şeker üretimini arttıracak, üreticimizin daha fazla üretmesini sağlayacak önlemler hayata geçiriliyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız 2 hafta önce şeker fiyatını açıkladı. İnşallah 300 TL’den şeker kabul edilecek. Sadece devlete ait olan fabrikalarda geçerli olan bir fiyat değil. Tüm üreticilerimiz için tüm fabrikalarımız için geçerli olan fiyattır. Özelleştirme içinde bu zaten vardı. Bu süreci maalesef, seçim dönemine de denk gelmesi nedeniyle farklı yere çekmeye çalışanlar, şov yapanları gördük. Fabrikalarımızın önünde şov yapanları şuan da burada göremiyoruz. Biz hep buradaydık, burada olmaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız 2011 yılında ben il başkanıyken, Mustafa Bey milletvekiliyken bizi çağırdı ve anlattı.  O dönemde özelleştirme süreci vardı. Biz o sürece kısmen karşı durmuştuk. Bazı maddelerin,  doğru olmadığını belirtmiştik. Orada da Cumhurbaşkanımız, Maliye Bakanı’na fabrikaların bacası tüteceğini söyledi. Bu şartı sağlamayacak hiçbir şeyin altına imza atmam dedi. Bugünde aynı kararlılıkla devam ediyoruz. Fabrikaların bacası tütecek, üretmeye devam edecek. Emekçi kardeşlerim var. Emeği sadece dilinde söyleyenler ama uygulamayanlar, ellerine bu yetki geçtiğinde uygulamayanlar emeğe saygısızlık yapanlar, hiçbir günahı olmayan işçileri belediyeyi devraldıklarında kapının önüne koyan zihniyet, bugün burada yok. Olmaması da güzel. Çok da rahatsız olmadım. Ricam şu; bizim milletimize sözümüz var. Bu ülkeyi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokacağız. Bunu terör örgütleri de, terör örgütlerine destek verenlerde engellemeyecek, terör örgütüne destek veren partilerde engellemeyecek, terör örgütüne destek veren partilerle birlikte hareket edenlerde engelleyemeyecek. Bunu sizlerle beraber yapacağız. Başka çaremiz yok. Biz öyle topraklarda, öyle coğrafya da yaşıyoruz ki her zaman ülkemize tehditler yöneliyor. Bu tehditler bazen direk, bazen endirek, bazen taşeronlar, bazen taşeron terör örgütleri aracılığıyla yapılıyor. Bunun için güçlü olmak zorundayız. Bunun için güçlü olmak zorundayız, bunun için savunma sanayimiz güçlü olmak zorundadır. Bugün o zihniyet Afrin’e girmeyin diyen zihniyettir. Zihniyet burada şov yapıp, bu işi olan seyrinden farklı göstermeye çalışıp; siyasi çıkar uğruna yalan söyleyenler S-400’leri almayın diyenlerdir. Sonra da Genel Başkanları çıkıp ‘Bu ülke için bu lazımdı’ dedi. Her zaman ki gibi kıvırdılar. İnşallah biz milletimizle birlikte geleceğe umutla, kararlılıkla yürüyoruz. Önümüzde kimse duramayacak. Çiftçi kardeşlerime üreticime rica ediyorum; pancarı daha fazla üretmemiz için şartlar müsait. Pancar artık kazandıracak noktaya gelmiş durumda. Artık daha fazla üretelim. Biz daha fazla verim üretmek için pancar sahalarımızı genişlettik. Devrekani’de pancar 18 bin ton üretiliyordu. Kulaksızlar Barajıyla beraber son 2 yılda pancar üretimi 5 katına çıktı. Devrekani’den daha fazla kota talebi var. Taşköprü’de de sarımsakta olduğu gibi pancar noktasında da daha fazla üretim, daha fazla girdi olacak.”