MHP İl Başkanı, eleştiri dozunu daha da artırdı

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, dün düzenlediği basın toplantısında çok sert eleştiri, iddia ve suçlamalarda bulundu.
Yerel seçimler için son düzlüğe girildiğini söyleyen MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, şunları söyledi:
“Bu ayın 13’üncü MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu tarihi şehrin göbeğinde, Şerife Bacı’nın önünde mitingimizi gerçekleştirecek. Bütün Kastamonuluları böyle bir hassas süreçte, Devlet Bahçeli Bey’i dinlemeye davet ediyorum. O gün coşkusuyla çok güzel bir miting olacağını düşünüyorum. Bütün ilçelerimizde çok hassas davranarak çalışmalarını sürdürüyor. Birçok ilçemizde de merkezde olduğu gibi sonuca yaklaştığımızı düşünüyorum. Kendimiz de hadiseyi iyi analiz ediyoruz. Her gün hadiseleri gözden geçiyoruz. Kastamonu ilçeleri ile beraber bizi anlamış. 31 Mart günü bu çalışmalarımızın karşılığını alacağımızı düşünüyoruz. Sayın Bakanlarımızın ilimize gelmelerinden asla rahatsız değiliz. Onlar Kastamonu’muza hizmet etmek adına geliyorlar. Kastamonu insanına yapılması gerekenler hakkında tabii ki bilgi verecekler. Fakat buradaki sıkıntı şu. Buradaki Belediye Başkanlarının karıştırdıkları bir şey var. Kendi açıklarını kapatabilme adına gelen Bakanlarımızın Kastamonu için ortaya koydukları yatırımları sanki belediyelerinin icraatıymış gibi sunma gayretinden vazgeçmiyorlar. Taşköprü Belediye Başkanı ilçeye doğalgaz getirdiğini söylüyor. Senin doğalgaz üretim tesisin mi var? Taşköprü uygun hale gelmiş, devlet bu yatırımı getirmiş. Bu kendir işi ne oldu? Kendir merkezi neden Vezirköprü oldu diye soruyoruz, buna cevap yok. Bu ve benzeri belediye başkanlarını, ilçelerde kaybetmenin getireceği sonuç zıvanadan çıkarmış. Her gittiğimizde farklı bir şeyle karşılaşıyoruz. Tehditler, şantajlar, inşaat mühürlemeler. Ananız sizi belediye başkanı olmak için mi doğurdu? Siz başka iş yapamaz mısınız? Kaybedince ne olur? Onlar bunu hizmet etmek olarak görmedikleri için böyleler. Hizmetin de bir süresi var. İyi hizmet ederseniz toplum sizi takdir eder, iyi hizmet etmezseniz toplum sizi alaşağı eder. Bu bizim için de geçerli.”
“BELEDİYE PERSONELİYLE UĞRAŞMA”
Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı eleştiren Aydın, şöyle dedi:
“Tahsin Babaş, bu 5 yılda keşke belediye başkanlığı yapsaydın. 5 yılda belediye başkanlığı dışında her işi yapmışsın. Topluma sunduğunuz adayda Allah korkusu olacak. Kuldan utanacak. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyecek. Vatandaşı yanlış işlere yönlendirmeyecek. Belediye personeli ile uğraşma Tahsin Babaş. Onlar ekmeklerinin peşinde. İŞKUR’un verdiği elemanlar 6 aylık çalışanlar olacak. Niye onlara hayal tacirliği yapıyorsun? Onların üzerinden niye oyun oynuyorsunuz? İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, ‘İŞKUR’dan söz aldım. 1 Nisan’da kurasız 45 kişi alacağım’ demiş. Belediyede müracaat noktası açmış. İŞKUR Müdürü ile görüştüm, ‘Olur mu öyle şey’ dedi. Düştükleri duruma bakın. Doğanyurt hepten şaşırmış. Yataklara düşüyor. Belediye Başkanı olmazsan ne kaybedersin? Personelinizi tehdit etmeyi bırakın. Bırakın, insanlar hür iradesiyle kimi tercih ederse etsin. Belediye çalışanlarına da sesleniyorum: Korkamayın! MHP geldiğinde biz çalışana, hangi partili olursa olsun dokunmayacağız. Ekmeğiyle, aşıyla ilgisi olan adama dokunulur mu? Biz Allah’tan korkuyoruz” diye konuştu.
KASAPLAR ÇARŞISI PROJESİ
Kasaplar Çarşısı Projesi’ne değinen Aydın, şunları söyledi:
“Kasaplar Çarşısı ile ilgili bir proje yapmış. İçine bakıyorsun, içinde 10-15 dükkan yok. İçinde 15 dükkanı ne yaptın? Onları istimlak mı ettin? Ondan sonra bizim projemize laf ediyor. Sen yaptığın projeye bir baksana. Nasrullah’taki dükkanlara hiç dokunmayacağız. Güzelleştirip, öyle bırakacağız. Bizim ciddi müteahhitlerimiz var.
Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Bey’e bir soru soracağım. Özel İdare’nin verdiği bütün ihalelerde hep aynı firmayı görüyoruz. Bu özel bir durum mu? Bununla ilgili kamuoyunu bilgilendirsen, hem kamuoyu rahat eder, hem de benim kafamdaki soru işaretlerini gidermiş olursun. Bunun özelliği nedir? Yerel firmalar neden senden ihale alamıyor? Nedense pazarlık usulünde hep bu firma ihaleyi alıyor” dedi.
TAŞIKO VE KSK’YA BAĞIŞ
Sözlerine,“Tahsin Babaş, senin TAŞIKO ile ne işin var?” diyerek devam eden Aydın şöyle konuştu:
“2B’den TAŞIKO’ya arazi tahsisi oldu. Sana ne TAŞIKO’dan? TAŞIKO’daki üyelere sesleniyorum: Sizi kullanmalarına müsaade etmeyin. Tahsin Babaş’ın sizin için yapacağı bir şey yok ki. Oraya kentsel dönüşüm falan yapılmayacak ki. Yüksek katlar falan olsa, o Tahsin Babaş’ın işi. Halk Otobüsü Kooperatifi var. Kastamonuspor’u bu işlere niye alet ederseniz? Hiçbir belge olmadan minibüs sahiplerinden 8’er bin TL para toplamışlar. Bu topladığın paralara karşılık bir belge verdin mi? Topladığın paranın Kastamonuspor’da bir kaydı var mı? Bunlara cevap istiyorum.
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Belediye Meclis üyeleri ve proje tanıtım toplantısında bana, ‘Belediye başkanlarıma hiç kimsenin söz söylemek hakkı da değildir, haddi de değildir’ dedi. Bu adamların icraatına sahip çıkarsan, o zaman ben seni muhatap alıyorum. 8 bin TL’ni hesabını senden istiyorum Tahsin Babaş. Burası Muz Cumhuriyeti mi? Otobüsçülerden 8 bin TL topluyorsun. Karşılığında belge verin. Kastamonuspor’a bağış altında da belge olabilir. Bunu istiyoruz. Halk Otobüsleri çok para kazanamıyorlar. Biraz zam deyince de herkes ayağa kalkıyor. Yetmiyor aradan zaman geçiyor otobüsçülerden 3 bin TL daha isteniyor. Toplanan paralar 3’er bin TL’den, 400 milyardan fazla ediyor. İçi VIP döşenip, Vito alınmış. Alınan araba ise belediyenin garajında duruyor. Araba Otobüsçüler Kooperatifi’nin. Detayını bilmiyorum. Detayını Tahsin Babaş söylesin. Toplanan paralar ile burs verilseydi. İhtiyaç sahiplerine dağıtılabilirdi. Belediye Başkanı’nın makam aracı var. Hangi seyahatler Vito ile yapılıyor? Tahsin Bey’den cevap bekliyoruz. Cevap vermezse de canı sağ olsun, vatandaşımız gereğini yapacak.”
MASLAK KÜÇÜK SANAYİ
Maslak Yeni Küçük Sanayi hakkında da açıklama yapan Aydın, şöyle devam etti0
“Toplantı yapılıyor ve Doğan Ünlü 300 milyon TL’nin üzerinde yatırım olduğunu söylüyor. Ardından kendi kendilerine ele veriyorlar. Gelen 300 milyon TL Katıı Atık Projesi için gelmiş. Tahsin Babaş’ın Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifiyle ne işi var? Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sirkecioğlu, kooperatifin de başkanı. Kooperatiften 4 bin 500 TL alıyor. Diğer yerlerden alınan para yetmiyor mu? Arsa tahsisi yok. Ne kadar arazi olduğu belli değil. Kazmayı vurduk deniliyor. Peki kazma nereye vuruldu? Tahsin Babaş, sanayici midir? Siyasi olarak söylemiyorum ama Kastamonu’ya yazık.”

“KİM KİMLE İKİZ?”
MHP İl Başkanı Aydın, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e yönelik olarak da şunları söyledi:
“CHP İl Başkanına diyorum ki sen işine bak, ben CHP’lileri seviyorum. O da bana CHP’ye üye ol diyor. Allah razı olsun, bana üyelik teklif ediyor. Ama ben MHP’ye üyeyim. MHP ve AK Parti’nin ikiz olduğunu söyleniyor. Kim kimle ikiz düşünülsün. CHP’nin adayı Mustafa Bey de Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin içindedir. Hatta Mustafa Bey danışmanlık yaparak 8 bin 500 TL alıyor. Kooperatifin üyelerine hayret ediyorum. Ortada hiçbir şey yok. Üyeler ayda bin 200 TL ödüyor. Kul hakkı diyoruz. 151 bin TL kooperatif için vergi ödenmiş. Çalışma yok, kazanç yok. Sayın Sirkecioğlu bu para nereye ödendi? Kastamonu bu girdaptan çıkmalıdır. Mahşerin 4 atlısını seçime son 10 gün kala açıklayacağım.”
“MİLLETİ APTAL MI ZANNEDİYORSUNUZ?”
Açıklamalarına devam eden Aydın, şöyle konuştu:
“Ankara yolunda zincirci ağabey yolları kapatmış. Yolları delik deşik edeceğim. Babanızın tarlası değil burası. Tahsin Babaş ile oturup kişiye özel imarları yapmak olmaz. Hiç vicdan yok mu? Önümüzdeki günlerde bu ağabeylere de bakacağız. Kastamonuspor iyi gidiyor, ama kulübün kendi çıkarlarına alet edilmesi doğru değil. Atık su bedelini kaldıracağız ve geldiğimiz gün su faturalarını yüzde 30 düşüreceğiz. Bırakı nda vatandaşın cebinden alıp durmayalım biraz da biz yardım edelim. Yüksek katların neden olduğunu ben anladım. Bir inşaat şirketi var ve 90 daireli bir yer yapacakmış, fakat Sayın Babaş, ‘Ben burayı 280 daireye çıkarırım’ diyor. ‘Projenin yüzde 20’sini Kastamonuspor adı altında veya başka bir şey adı altında alırım’ diyor. Anlaşma yapılıyor. Boşa konuşmuyorum kendi el yazılarıyla yazdıkları önümde. Kendisi mimar mühendis ya. Çeklerin fotokopileri elimde, ama göstermeyeceğim; gerekli yerlere göndeririz. Bir milyonluk çek Kastamonuspor AŞ adına kesilmiş; bir kısmı için başka bir iş yapılmış. Toplamda 2 milyon 220 bin lira çek kesilmiş ve bunların bir kısmı kulüp adına kesilmiş. 420 bini başka kesilmiş 600 bini başka kesilmiş. 420 bin lirayı tek tek tahsil eden belediyenin personeli; işte yüksek katları neden sevdiğini anladık. Cevap ver Tahsin Babaş, bunlar doğru mu değil mi? Kastamonuspor’a tekrar soruyorum; kasanıza bakın bir milyonluk çek var mı? Kasanıza bu para girdi mi? Minibüsçülerden topladıkları ve bu para takımın kasasına girdi mi? Bu milleti siz aptal mı zannediyorsunuz?”
“BU KAYNAK NEREDEN GELİYOR?”
Aydın sözlerini şöyle noktaladı:
“Bana demişlerdi, sen bu adama yetişmezsin diye, hakikatten doğruymuş; vallahi yetişemiyoruz! Adam 100 bin baskı yapıyor biz 10 bin zor basıyoruz. Kandil simidini zar zor Allah rızası için dağıttık. Biz ufak helvalar yapıyoruz adamınkiler büyük büyük; biz yetişemiyoruz bitti. Bu kaynak nereden geliyor? Sayın genel başkanımız gelecek, bir sürü para gidecek. Ne yapacağız diye düşünüyoruz. Herkese ‘pamuk eller cebe’ diyeceğiz.
Kastamonu’da yaşayan her vatandaşımız birinci sınıf vatandaştır. Kastamonu insanının oyunu parayla, paketle alamazsınız. Biz halkımızı çok seviyoruz. Kendinizi rencide ettirmeyin. Adam diyor ki, ‘Ben o gece 2-3 TIR’ı yıkarım, oyları da alırım’. Bu insanlara bu hakaret edilir mi? Bütün Kastamonu’ya sesleniyorum; size gelen her şeyi alın, onlar size helaldir. Dağıtan haramzade olabilir, ama size gelen devletin malıdır helaldir. Ama biz dağıtamıyoruz, o para bizde yok. Hakikatten ihtiyaç sahibine canımızı verelim, hiç sıkıntı yok, ama biz binleri, on binleri dağıtamayız. Seçimden bir gece önce insanlara paket dağıtmak bir hakarettir.”