MHP İl Yönetimi’nden istifa açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi’nde genel merkezin Kastamonu’ya Yüksel Aydın’ı il başkanı olarak görevlendirmesinin ardından bir istifa da İl Yönetimi’nden geldi.

Merkez İlçe yönetimi ve Devrekani İlçe yönetiminin önceki gün istifa ettiği MHP’de İsmail Sarıoğlu başkanlığındaki il yönetimi de parti genel merkezinin aldığı atama kararı çerçevesinde istifa ettiklerini duyurdu.

Sarıoğlu ve yönetimi, yaptıkları istifa açıklamasında şunları ifade etti:

“Bugüne kadar teşkilatımızın, Genel Merkez’imizin ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda hareket ettik. Üç Hilalli bayrağı en yüksekte tutma gayreti içerisinde olduk. Türk-İslam ülküsü doğrultusunda Ülkücü değerlerden taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürdük. 1 Kasım sürecinde ve sonrasında partimiz üzerinde oynanan oyunları görerek Genel Merkezimizin, Liderimizin yanından ve talimatlarından bir an olsun ayrılmadık, sapmadık. Geçici heveslere tevessül etmedik. Teşkilatımızı tüm ilçelerimiz ile beraber buhranlı süreçte dimdik ayakta tuttuk. Cenab-ı Allah’ın izni ile dimdik tutacağız. Bundan sonra teşkilatımız, Genel Merkezimiz ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin her an yanında ve emrinde olduğumuzu bildiriyor, yeni oluşturulacak yönetim kuruluna başarılar diliyoruz”