MHP Merkez İlçe görevi bıraktı

• MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Ösman Kurtçu ve yönetim kurulu dün istifalarını açıkladı. Kurtçu yaptığı açıklamada, partilerinde kongre sürecinin başladığına işaret etti ve göreve aday olmayı düşünen arkadaşlarına eşit şartlar altında yarışabilecekleri imkanı ortaya koymak amacıyla bu kararı aldığını belirtti ve “Amacımız ve gayemiz fikrimizin iktidar olası için gerektiğinde makam, mevkii derdi içinde olmayarak ülküdaşlarımızın kardeşlik hukukunu, ortak aklı ve meşvereti hakim kılmaktır” dedi.
MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Ösman Kurtçu ve yönetim kurulu istifa etti.
Partisinin sancılı günler geçirdiği olağanüstü kongre döneminin artçı dalgaları olduğu yorumlarını beraberinde getiren istifa kararıylye ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Kurtçu şunları söyledi:
“10 Ekim 2013 tarihinde Genel Merkezimizin tensipleri ile Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildim.
İnandığımız milli İslami sivil siyaset anlayışını bulunduğumuz yöremizde, ilçemizde, şehrimizde, ülkemizde ve bütün Türk-İslam âlemi ve insanlığa hakim olması için gayret ettik.
Görev süremiz 3 yıl, 2 ay, 5 gündür.
Görev süremiz esnasında sırasıyla 1 yerel, 1 cumhurbaşkanlığı ve 2 genel seçim gerçekleştirilmiştir.
Görev süremiz içinde biri atanmış, bir diğeri seçilmiş iki farklı yönetim ile çalışma imkanı bulduk.
Atanmış Merkez İlçe yönetimimizin kongresi 3 Ocak 2015 tarihinde Hüsnü Tandoğan Spor Salonunda toy havasında gerçekleştirilmiştir.
Çalışma süremiz içerisinde öncelikle yönetimlerimizde bulunmuş ve bulunan muhterem yönetim kurulu üyelerine, dava ve gönül dostlarıma, köy ve mahalle temsilcilerime, sandık kurullarında cefakarca mücadele eden ülküdaşlarıma, İl teşkilatlarımıza, seçilmiş ve seçilememiş belediye meclisi, il genel meclisi üyelerimize, belediye başkan adayımıza, milletvekilimize, demokratik olarak partimiz içerisinde hizmet yarışı gerçekleştirdiğimiz arkadaşlarımıza, dava arkadaşlarıma, gazi alperenlerimize huzurlarınızda teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
Yine bu zor ve meşakkatli yolda, iktidarın hudutsuz ve orantısız bir şekilde partimizi zor durumlarda bırakmak için her türlü oyununa karşı duran iman kalesi dava arkadaşlarımızın, ülküdaşlarımızın her daim desteklerini arkamızda bulduk. Bu kıvanç bizleri sonsuza kadar mutlu edecektir. Teşkilatımız bir ve yek olma azmini ortaya koymuş, bundan sonra da Kastamonumuzun Türk Milliyetçiliğine katkısı ve desteğinin devam edeceğine inancım tamdır.
İl, ilçe teşkilatları, TÜRKAV, Türk Kamusen, Türk Ocakları,Ülkü Ocakları, Ülkücü İşçiler ve ismini saymayı burada ihmal ettiğim yan kuruluşlarımıza çalışma süremiz içerisinde verdikleri desteklerden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi borç biliriz.
Yine yukarıda ifade ettiğim sürede yapılan yerel ve genel seçimlerde aday adayı, aday olarak partimize enerji ve destek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Doğru bildiğimizi, hak bildiğimizi, en gür sesle ifade etmeye her zaman gayret ettik. Doğruyu hakkı ifade eder iken, polemiğe girdiğimiz, tartıştığımız, sürçülisan ettiklerimiz var ise haklarını helal etsinler.
Teşkilatımızın çalışmaları iyi niyet içerisinde, partimizin fikrimizin inkişafı gayesi ile sırf rızayı bari için gerçekleştirilmiştir. Bütün geçen süre içerisinde yaptığımız ettiğimiz bütün iş ve eylemler doğru olması, hak olması için gerekli istişareleri tastamam gerçekleştirdik. Çıkan sonuçlara göre hareket ettik.
Şehrimizin sivil toplum kuruluşlarına, resmi ve tüzel kişiliklere, köy ve mahalle muhtarlarımıza, yerel siyasetçilerimize, her düşünce ve fikre sahip memleket sevdalılarına, yerel basınımızın kıymetli mensuplarına teşekkür ediyoruz.
Kamuoyunun bilgisi dahilinde olduğu üzere, MHP kurumsal kimliği olağan kurultay süreci başlamış bulunmaktadır.
Kastamonumuzun demokratik sivil ve milliyetçi siyaseti kendine ilke edinen MHP’ye müspet katkı sağlamak, teşkilatımızın bütün ülküdaşlarımızın, eşit şartlar altında yarışabilecekleri imkanı ortaya koymak amacıyla MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığından istifa etmiş bulunuyorum.
Amacımız ve gayemiz fikrimizin iktidar olası için gerektiğinde makam, mevkii derdi içinde olmayarak ülküdaşlarımızın kardeşlik hukukunu, ortak aklı ve meşvereti hakim kılmaktır.
Türk Milletinin ilelebet yaşaması, yaşatılması, bir ve bütün Türk Dünyası Turan hedefimizin gerçeğe dönüşmesi için ortaya koyduğumuz mücadele cehdi sonsuza kadar sürecektir.
İstifamız, herhangi bir şekil ve surette fikrimizden, partimiz ve davamızdan zerre kadar farklılaşmaya sebebiyet verecek mülahazalardan uzaktır.
Ne mutlu Türk’üm diyene.
Tanrı, Türkü korusun ve yüceltsin.”