MHP’den güç gösterisi

MHP, yerel seçime yönelik çalışmalarını hafta sonu Devrekani’de gerçekleştirdiği ve gövde gösterisine dönüştürdüğü, Bağımsız Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu’nun partiye katılış töreniyle sürdürdü.

Düzenlenen programda konuşan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Buradan fitne sokmaya çalışan şahsiyetlere sesleniyorum. Daha önce de ifade ettim, biz Cumhur İttifakının ruhuna bağlıyız, bağlı da kalacağız. Genel Başkanımız da bunu ifade ediyor ama Devrekâni’de ne varsa farklı bir rüzgâr estirilmeye çalışılıyor” dedi.

 

MHP, yerel seçime yönelik çalışmalarını hafta sonu Devrekani’de gerçekleştirdiği ve gövde gösterisine dönüştürdüğü, Bağımsız Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu’nun partiye katılış töreniyle sürdürdü. Program kapsamında ayrıca belediyeye kazandırılan yeni hizmet aracının tanıtımı ve kent merkezine konulan Şehitler Anıtı ile Saat Kulesinin açılış törenleri de gerçekleştirildi.

Kastamonulu sanatçı Mete Tafracı’nın sahne almasıyla başlayan programda, şarkıcı Çanakkale Türküsü, Çırpınırdı Karadeniz ve Türkiyem şarkılarını seslendirdi. Sanatçıya Çırpınırdı Karadeniz şarkısında Sepetçioğlu ekibi de eşlik etti.

Mehmet Salih

MHP İl Başkanlığı ve Devrekani Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan ve yeni göreve başlayan MHP İlçe Başkanı Mehmet Salih, “Devrekani İlçe Başkanlığında yeni göreve başladım ve hemen işe koyuldum. Devrekani ilçemizi daha da geliştirmek için teşkilatımızla birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. Bugün de tanıtım ve ilçemize yeni yapılan hizmetlerin de açılışını gerçekleştiriyoruz. İlçemize yapılan hizmet ve çalışmalarda emeği ve katkısı geçenlere ve programımıza katılanlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yüksel Aydın

Salih’in ardından kürsüye gelen ve konuşmasına  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye şükranlarını sunarak başlayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Cumhur İttifakının ruhuna bağlı olduklarını ve bağlı kalacaklarını ifade etti.

Aydın şöyle konuştu:

“Buradan fitne sokmaya çalışan şahsiyetlere sesleniyorum. Daha önce de ifade ettim, biz Cumhur İttifakının ruhuna bağlıyız, bağlı da kalacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü açıklamasında bunu asla bozdurmayacağız diyor, bizim Genel Başkanımız da bunu ifade ediyor ama Devrekâni’de ne varsa farklı bir rüzgâr estirilmeye çalışılıyor. Bizden giden arkadaşımız, işi gücü rast gelsin AK Parti’ye geçmiş. Geçsin bizce hiçbir mahsuru yok. Ama falanca MHP’ye tepki olarak istifa edip AK Parti’ye geçti diye söylemler çıkarmak ittifakın ruhuna uygun olmayan söylemlerdir. Buna azami dikkat etmelerini istiyorum. Biz hiçbir şekilde Genel Başkanımızın talimatı dışına çıkmayacağız. Biz bu fedakârlığı ülkenin beka sorunu olduğu için yapıyoruz. Bu hassasiyete herkes dikkat etmeli”

“Milliyetçi ülkücü hareketin fedakârlıklarını, liderinin yaptığı fedakârlıkları, mensuplarının yaptıkları fedakârlıkları bu millet artık görmeli” diyen İl Başkanı Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milliyetçi ülkücü hareket sayısal çokluktan ziyade özgür ağırlığıyla Türk siyasetinde vardır ve var olmaya devam edecektir. Biz ayrıcalıklı bir siyasi partiyiz, her şeyi karşılıksız yapıyoruz. Vatandaşta her zaman öyle diyor, en zor zamanlarda siz varsınız. Ama oy vermeye gelince bizi bir yere koymuşsunuz orada tutuyorsunuz. Diğer siyasi partilere oylarını veren vatandaşlarımızdan rica ve istirham ediyorum, Milliyetçi Hareketi değerlendirirken bir kez daha düşünün ve bir kez daha bizi vicdan süzgecinden geçirin.

Siyasetin hizmet için yapılır. Aslan gibi bir belediye başkanınız var. Yaptıkları ortada, yapacaklarının teminatı da biziz. Siyaset hizmet için yapılır. Bizim fitne ile fücur ile işimiz olmayacak. Size Ülkücü sözü veriyorum, gerekirse Genel Başkanımızın tabir-i caizse özel kaleminin önünde yatacağım önümüzde ki süreçte yatırımlara yönelik Devrekâni’ye gerekli çalışmaların yaptırılmasını sağlayacağım.”

Mümtaz Aliustaoğlu

Programda son konuşmayı yapan,  Devrekâni’de 3 dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Mümtaz Aliustaoğlu şunları söyledi:

“15 yıla yakın Belediye Başkanı sıfatıyla sizlere ve değerli ilçeme hizmet etmeye çalıştım ve yaptığım hizmetlerde bir günden bir güne siyasi ayrımcılık yapmadım. 23 yaşında askerden yeni gelmiş bir delikanlıyken Anavatan Partisinde gençlik kolları başkanlığı görevi verildi. 28 yaşımda ilçe başkanlığı görevine atandım ve yönetimini oluşturdum. Oluşturduğum yönetimde bana en yakın yaşı olanla kişi 20 yaş büyüktü. Dedem yaşındaki büyüklerime teşkilat başkanlığı yaptım. Hiç kimse geldiği noktaya tepeden inme gelmiyor. Bu işler için emek, tecrübe ve istek lazım. Ben memleketim için varım ve memleketim içinde her zaman ölmeye bile hazırım. Biliyoruz ki Devrekâni halkı da benim için her yerde, her zaman, her şeyi yaptı. Bunun en güzel ispatı geçtiğimiz seçim de, yine bu meydan da bana sizler sahip çıktınız. Önce cenap-ı Allaha, sonra sizlere güvenemeseydim o gün bağımsız olarak adaylığımı açıklamazdım. Sizlerin desteğiyle Türkiye’nin bağımsız tek Belediye Başkanı oldum. Bu şeref Devrekâni halkının şerefidir. Devrekâni halkı ve Mümtaz Aliustaoğlu bir bütündür, bunu kopartmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Halkın içine nifak sokmaya çalışıyorlar. İl Başkanımızın da ifade ettiği gibi, benim saygıdeğer halkım buna kesinlikle müsaade etmeyecek”

Devrekani Belediyesinde son 5 yıl içerisinde yapılmış olan çalışmalara değinen Aliustaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlçemizin çok önemli kanayan yaralarından biri olan ve yaklaşık maliyeti 11 Milyon Lira olan kanalizasyon projesi, bu dönemde yapmış olduğumuz ihalelerden biridir. Geçen yıl itibari ile 50 km’lik kanalizasyon çalışmalarını tamamladık ve hizmete sunduk. Mesken bağlantılarının bir kısmı tamamlanmış olup ilkbahara kadar bütün çalışmaları tamamlamış olacağız.

Arıtma tesisimizin projesi tamamlandı, ihale aşamasına getirildi, önümüzdeki dönemde onunda ihalesini yapıp halkımızın hizmetine sunacağız.

İlçemizde yine en önemli konulardan bir tanesi içme suyu, görev aldığım 15 yıldan beri çözmek için çok çapa sarf ettiğimiz içme suyu şebekesi, 30 kilometrelik bir mesafeden elektrik enerjisi ile getirdiğimiz içme suyu Belediyemize her ay ciddi bir mali yük getiriyordu. Bununla ilgili olarak ciddi çalışmalar yaptık. Öncelikle yüzde 50’ye varan kaçağımızın tamamen ortadan kalkması için içme suyu şehir içi şebekesinin yenilenmesi için projemiz tamamlandı. İhale aşamasına getirildi fakat yoğun uğraş vermemize rağmen bu yılki yatırım programına alınmadı.

İktidar olmak önemli değil. Ben 10 yıl iktidar partisinde Belediye Başkanlığı yaptım ama muktedir olamadım. 5 yıldan beri bağımsız Belediye Başkanıyım ama muktedir bir Belediye Başkanıyım diyen Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu sözlerine şu şekilde devam etti;

İlçemizin gelişmesine engel olan en büyük sebeplerden bir tanesi de 35 yıl önce masa başında yapılmış olan imar planıdır. Geçtiğimiz yıllar da Belediye Meclisimiz ile beraber almış olduğumuz kararlar doğrultusunda İller Bankasından yeni şehir planımızı onaylattırdık ve gerçekleştirdik. Köklü bir revizyon yaptık. Yeni imar planıyla Devrekâni’miz sosyal donatı alanları, yeşil alanları, parkları, toplu konut alanlarıyla gerçekten geleceği kendini hazırlayan bir ilçe haline gelecek.

Sayısal haritalarımızı tamamladık, Belediyemizde geçmiş dönemlerde tabi ki Belediye Başkanlarımız vardı. Bizden önce de bu memlekete onlar hizmet ettiler. Fakat tamamen görsel ve makyaja yönelik hizmetler olmuş. Bütün alt yapı sorunlarının üstesinden de gelmek inşallah bu kardeşinize nasip olacak. Bunu söylerken 3/2’si tamamlandı. 3/1’i kaldı. İddialı konuşuyorum Devrekâni’miz 5 yıl sonra kaldırımlarıyla, yollarıyla, alt yapısı bitmiş layık olduğu noktaya getirmeye söz veriyorum.

Bugün eleştiri yapmak için muhalefet kanadından her taraf delik deşik, her taraf köstebek toprağı gibi söylemler dolaşıyor. Değerli hemşerilerim Belediye olarak bizim sokağa atacak paramız yok. Hele ki bu parada daha tüyü bitmemiş yetimin bile hakkı varsa. Alt yapı sorunları bitmeden, görsele, makyaja yönelik çalışmalar yapmamız israftan başka bir şey değil. Bu bilinç ve şuurla hareket ediyoruz. Her gün ayrı bir cadde de veya sokakta altyapı çalışmalarını tamamlamamak için kazı çalışmalarımız hızla devam ediyor. 50 km’lik kanalizasyon çalışmalarımız bitti, akabinde doğalgaz çalışmalarımız başladı. Doğalgaz çalışmaları bitmeden içme suyu şebekesi yenileme çalışmalarımız başlayacak. Bunları tamamlamadan oralara her çalışma sonrası makyaj, kaldırım, yol yapmak. Yeni çalışmalara başlamak için buraları tekrar kazmak israftan başka bir şey değildir. Tabi ki vatandaşımızı mağdur etmemek için iyileştirmeye yönelik tedbirleri alıyoruz. İnşallah tüm altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra ilçemiz gerçek bir şehir kimliğine kavuşacak.

Belediyemizin gücü de imkânı da her türlü hizmeti vermeye yetiyor. İmkânlarımızı, gelirlerimizi, kaynaklarımızı isabetli ve düzgün kullanıldığı sürece Devrekâni belediyesi kimseye muhtaç olmadan kendine yetiyor.

5 yıldan beri yazışmalarımızın devam ettiği, ilçemiz için ihtiyaç olan ve yaklaşık 500 bin liradan fazla maliyeti bulunan çöp kamyonunun ilçemize kazandırılmasında vesile olan Ülkücü Hareketin Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’e şükranlarımı arz ediyorum.”

Konuşmalar sonrası ilçeye yeni yapılan Şehitler Anıtı, Saat Kulesi, yeni getirilen hizmet aracı  ile diğer yapılan hizmetlerin  açılış töreni gerçekleştirildi. Törende kurdele kesimi, kurban kesimi ve ardından da dua edildi.

Düzenlenen programa, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, MHP eski Milletvekili Emin Çınar, Siyasetçi İşadamı Hayati Hamzaoğlu, KASİAD Kastamonu Başkanı Ahmet Katar, MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Uzm. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP’li ilçe belediye başkanları, İlçe Başkan ve yönetimleri, BM ve İGM Üyeleri, Partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.