MİEM için yeni gelişme

Milli Takımlar Kamp Merkezi olacak

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kadı Dağı’nda atıl durumda kalan ve Kastamonu’nun en büyük kanayan yaralarından olan Mahalli İdareler Eğitim Merkezi’nin (MİEM) Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Milli Takımlar Sürekli Kamp Merkezi’ne dönüştürüleceğini söyledi.

Partisinin İl Genel Meclisi grup toplantısında konuşan İl Başkanı Doğan Ünlü, “Uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konu vardı. En önemli yatırım olarak düşündüğümüz Mahalli İdareler Eğitim Merkezi’nde (MİEM) önemli bir noktaya geldik. Verimli bir çalışma sergiledik. Bu çalışmanın sonucunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen, uzun süredir milletvekillerimizle takip ettiğimiz bu yatırımın ilimize kazandırılmasıyla ilgili çalışmalardan güzel sonuç aldık. Bütün spor branşlarının kamp yapabileceği, Milli Takımlar Sürekli Kamp Merkezi olarak yapımına başlanacak. Bunun içerisinde otel, kongre salonu, spor salonu, atletizm pisti ve birçok sportif faaliyetinin yapılacağı tesisler olacak. Hem Kastamonu’muzun hem de Türkiye’mizin en önemli spor kamp merkezlerinden biri haline gelecek” dedi.

Proje çalışmasının başladığını ve 2020 yılının Mart-Nisan aylarında yapımına başlanacağını da söyleyen Doğan Ünlü, “Bu tesisler bittiğinde 12 ay sürekli hizmet verecek. İlimize hem istihdam hem sürekli spor turizmi anlamında katkı sağlayacak bir yatırım olacak. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili bakanlık yetkilerimiz yerinde incelemek üzerine ilimize gelecekler” diye konuştu.

Bu projenin Kastamonu’ya kazandırılmasında bir takım teşekkürlerde de bulunan Ünlü, “Öncelikle Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik Spor Bakanımıza ve milletvekillerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yatırımın hem ilimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Başkaları sürekli konuşuyor, AK Parti yapmaya devam ediyor. Bu tesisleri çok uzun süredir bekliyorduk. Kastamonu’nun hayal ettiği projeyi de hayata geçirmek bizlere nasip oldu” dedi.