MİEM ne oldu?

Seneler senesidir Kastamonu’nun gündeminde olan MİEM’in dönüşümü için nihayet ödenek çıktığını, hesaba yattığını, Ocak ayında ihalesinin yapılacağını, Mart ayında kazma vurulacağını iktidarından muhalefetine siyasetçiler, amirinden müdürüne memurlar söyledi…
Biz de yazdık.

Mart geldi geçti…
Kaç kazma vuruldu?

Nisan geldi geçti…
Kaç kürek toprak atıldı?

Mayıs geldi…
Subasmanı çıkılmış olsa gerek.

5 Mayıs 2017…
“Gençlik ve Spor Bakanlığı ekibinin gerçekleştirdiği inceleme gezisi sonrasında, uzun süredir âtıl duran MİEM’in olimpiyat hazırlık merkezi olarak işlev kazanmasına yönelik ilk adım atıldı. Bakanlık ekibi MİEM’in mevcut mimarisinde yapılacak tadilat için proje çalışmasına başladı. Yaklaşık 3 ay sürmesi öngörülen proje aşamasının bitiminde ihaleye çıkılacak ve ardından tadilat başlayacak. Olimpiyat sporcularının hazırlık merkezi olarak faaliyet gösterecek MİEM’in ülkemizin en gözde sporcu hazırlık tesisi olarak ülke sporumuza hizmet vermesi hedefleniyor.”

7 Kasım 2019…
“Çözümünü hasretle beklediğimiz MİEM kördüğümü çözülme yoluna girdi. Bakanlık,âtıl kalmış binaları Milli Takımlar Sürekli Kamp Merkezi’ne çevirecek ödeneği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hesabına gönderdi. İki binanın dönüşümünü ve olimpik havuz da dahil olmak üzere ek binaların yapımını sağlayacak projenin ihalesinin bu yıl bitmeden yapılması ve Mart ayında ilk kazmanın vurulması hedefleniyor.”

Gazete arşivlerinde cümle siyasilerin beyanatları boylu boyunca duruyor…
Merak edenler açıp okuyabilir.

2020 Yılı Kamu Yatırım Programı’nda MİEM için ayrılan bir ödenek “yok”…
Meraklıları TC. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı yahut Kastamonu Valiliği web sitelerine girip inceleyebilirler.

(MİEM’deki ihale gecikmesi için “pandemi” sebep olmasa gerek…
Ocak ayında pandeminin “P”si yoktu.)

Gazetecilik ömrüm MİEM’i yazmakla geçti…
Daha da geçecek anlaşılan.

Adettendir…
“MİEM ne oldu?”

 

Not:Yıkılan SSK Hastanesi’nin yerine yapılan yeni spor salonunda son durum ne?..
19 Mayıs günü kapılarını açıyor mu?

(7 Kasım 2019…
“Gençlik ve Spor Müdürlüğü 6 Eylül’de temelini attığı yeni spor salonu inşaatında ise önümüzdeki ay çatıyı kapatmayı hedefliyor.
Salonun açılışını 19 Mayıs 2020’ye yetiştirebilmek için yoğun çalışma sürüyor.”

MUSTAFA AFACAN