Millet Bahçesi’nde çalışmalar 2021’in ilk haftasında başlayacak

  • Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Millet Bahçesi ihalesini kazanan Araz Enerji İnşaat A.Ş.’nin yetkilileriyle bir araya geldi. Başkan Vidinlioğlu, “Yer teslimi önümüzdeki hafta yapılacak. Evrak işlemlerinin hızla başlayacağı bize iletildi. Millet Bahçesi’nde saha çalışması ise 2021’in ilk haftası itibariyle başlayacak” dedi.

Kuzeykent Mahallesi’nde 240 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan Millet Bahçesi için geri sayım başladı.

TOKİ’nin geçtiğimiz ay ihalesini yaptığı Millet Bahçesi projesinin ihalesini 41 Milyon 290 bin TL’lik teklif ile Araz Enerji İnşaat A.Ş. kazanmıştı. Firma yetkilileri dün Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kastamonu’ya yakışır bir projenin yapımı için geri sayıma geçildiğini söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Millet Bahçesi projesi bildiğiniz üzere biz göreve geldikten sonra değişti. İlk verilen proje TOKİ tarafından tam beğenilmedi ve daha iyi bir proje yapılabileceği bizlere iletildi. Bunun üzerine önemli bir çalışma başlattık ve konuyu bizzat takip ettim. Ayrıca 240 dönüm sözü verilen proje için 180 dönümün altında bir alan kaldığını gördük. Bunun üzerine alanı 240 dönümün üzerine çıkartmak için çalıştık ve bunu TOKİ’ye sunduk. Yeni Millet Bahçesi projesi ‘nefes alan bir şehir’ hedefimizin önemli bir nişanesi olacak. Sosyal alanlarıyla vatandaşlarımızın en çok ziyaret edeceği noktaların başında gelecek” diye konuştu.

Araz Enerji İnşaat A.Ş. firma yetkilisi Serhat Sarıalioğlu, Proje Koordinatörü Uğur Güven ve Teknik Ofis Müdürü Rubil Çağlar ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Vidinlioğlu, “Yüklenici firma yetkililerimiz yer tesliminin haftaya yapılmasını beklediklerini ve hızla evrak işlerinin halledileceğini belirterek 2021’in ilk haftasında Millet Bahçesi’nin yapımına başlanacağını bizlere ilettiler. Bizler şehrimiz açısından büyük önem taşıyan bu projenin biran önce bitirilmesini istedik. Firma yetkilileri de hızla projeyi bitirmek istediklerini bizlere ilettiler. Kastamonu Belediyesi olarak şehrimize katkı sağlayacak her projeye destek olmaya devam edeceğiz. Yine şehrimizin birçok noktasında hemşehrilerimiz için sosyal alanlar oluşturmaya devam edeceğiz. Projemizin ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.