“Millet bize ikazda bulundu”

AK Parti Milletvekili Adayı Hakkı Köylü, Taşköprülü muhtarlarla bir araya geldikleri toplantıda, “Millet, 7 Haziran’da bize bir ikazda bulundu, biz de dersimizi aldık” derken, bin yıllık kardeşliğin bozulmaması için çözüm süreci başlattıklarını ancak karşılarına terör belasının çıktığını söyledi.
• Köylü, Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsızlık duyan ülkeler olduğunu söyledi ve “Biz güçlendikçe rahatımızı kaçıracaklar. Biz bunun için güçlü olacağız. Türkiye’ye güçlü bir hükümet lazım. Şu zaman partiyi destekleme zamanı değildir, devleti destekleme zamanıdır” dedi.
AK Parti Kastamonu Milletvekili adayları Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Taşköprü mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.
Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen program Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.
Programda ilk olarak konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 3 dönem Kastamonu milletvekilliği yapan Hakkı Köylü’nün ve gerek AK Parti İl Başkanlığı gerekse milletvekilliği dönemlerinde Metin Çelik’in görevleri süresince Taşköprü’deki tüm büyük projelerde imzalarının olduğunu belirtti.
Arslan, “Genel idare ile yerel idare bütünlüğü olduğunda hizmet akışı da hızlanıyor” dedi ve Taşköprü’nün 50 yıllık içme suyu ihtiyacını ve köylerimizin sulama ihtiyacını karşılayacak olan Hasanlı Göleti’nin ihalesinin yapıldığını, çalışmaların hızla devam ettiğini ve tünellerinin delindiğini ve projenin kısa sürede tamamlanmasını beklediklerini kaydetti. Arslan, “Sayın milletvekillerimizin desteğiyle ayrıca 26 yıldır açılmayan 2. çevre yolu köprüsünün açılmasını sağladık. Dere ıslahlarımız bugün bölgede sayılı konumda. Meslek Yüksekokulumuz’da öğrenci sayımız 1400’ü buldu. Şimdi sıra Organize Sanayi Bölgesi’nde. OSB bizim için çok önemli. Milletvekili adaylarımızın desteğiyle 2014 yılında ilçemize teşrif eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık’ın Taşköprü OSB’nin sözünü vermesinin ardından kısa südre OSB’de büyük adımlar attık. Kamulaştırmasını tamamladık. Parselasyonları yapıyoruz ve mart ayında da alt yapı ihalelerini yapmayı hedefliyoruz. Genel idare ile yerel idare bütünlüğü olduğunda hizmet akışı da hızlanıyor” dedi.
“7 Haziran’ın uzatmaları oynanacak”
Muhtarlara hitap eden AK Parti Milletvekili ve İkinci Sıra Milletvekili Adayı Metin Çelik, 1 Kasım’da, 7 Haziran seçimlerinin uzatmalarını oynayacaklarını söyledi.
AK Parti olarak koalisyon görüşmeleri yaptıklarını, CHP ile bir ay kadar görüşmelerin sürdüğünü fakat ana konularda görüş ayrılığı olduğunu, MHP’nin ise koalisyona hiç yaklaşmadığını dile getiren Çelik, “Koalisyon kurulamamasının sebebi AK Parti değildir. Vatandaşımızda bunu gördü. Bu seçimde Taşköprü’den çok daha iyi sonuç alacağımıza inanıyorum. Biz derslerimizi çıkarttık. Osmanlı’nın da bir Fetret Devri var 10 yıl süren. 1 Kasım seçimleri 3 Kasım 2002’de olduğu gibi halkımızın yönetime mührünü vuracağı bir seçim olacak” dedi.

“Ilgaz Tüneli Mayıs 2016’da açılacak”

Taşköprü’de yeni Devlet Hastanesi’nin ihalesinin yapıldığını ve projenin yapımına kısa süre içinde başlanacağına değinen Çelik şöyle devam etti: “Kastamonu’daki yapımı devam eden devlet hastanemiz de oldukça modern bir şekilde olup mayıs ayında bitecek. Ilgaz Tüneli’nin kurdelesini 2016 yılı mayıs ayında keseceğiz.
Bu yıl il genelinde 400 bin metre kare parke, 500 kilometre asfalt yaptık. Köylerimizde çevremizdeki 4-5 ilin yaptığının tamamını yaptık. Gelecek yılki hedefimiz 1500 km asfalt yapmak.”

“Milletin ikazını aldık”

AK Parti’de üç dönem Kastamonu Milletvekilliği yapan 1 Kasım seçimleri için tekrar Milletvekili adayı olan Hakkı Köylü ise “7 Haziran’da millet bize bir ikazda bulundu. ‘Biz sana oy veriyoruz. Devam et, ama eksiklerin var bunu sana hatırlatalım’ dedi. Biz bu ikazı aldık. Ve tekrar halkımızın huzuruna geldik. Hatalarımız da var. Mesela bir çözüm süreci başlattık. Kendi ülkemizdeki insanlarımız bin yıldır bir arada kardeşçe yaşıyor. Ama bir terör belası çıktı başımıza. Nifak sadece bunlardan kaynaklı da değil. İçimizdeki ihanet çeteleri bunlara çanak tuttu. Biz hiçbir şehit vermeden bu işi nasıl çözerizi istedik. Fakat bu nifak grupları hep birlikte bunun önüne geçmek istedi. 22 Temmuz’da öyle bir mücadele başladı ki, en az 2 bin terörist öldürüldü, bini de yakalandı” şeklinde konuştu.

“Dış devletler yılardır alışmışlar Türkiye biz otur dediğimizde otursun. Kalk dediğimizde kalksın” diyen Köylü şöyle devam etti:
“Bir havaalanı yapmaya başladık. Almanya’yı bize düşman etti. Artık kendi uydumuzdan görüntü alıyoruz. Kendi roketlerimizi, akıllı bombalarımızı ürettik. Savaş gemimizi yaptık. Uçak gemimizi de yapacağımızı açıkladık. Bu demek oluyor ki, biz de artık bir yerlere gideceğiz! 2023’e yolcu uçağımızı da savaş uçağımızı da yapacağız. Biz yapmakla da kalmıyoruz. Yaptıklarımızı satıyoruz da. Diğer ülkelerin pazarlarını ellerinden alıyoruz. Biz güçlendikçe rahatımızı kaçıracaklar. Biz bunun için güçlü olacağız. Ayrıca emekli vatandaşlarımızın durumunu artık düzeltiyoruz. Ayrıca Kastamonu ve Taşköprü’de emeklilerimize yönelik TOKİ’den toplu konut sözü aldık. Kısa sürede bu proje de başlayacak. Türkiye’ye güçlü bir hükümet lazım. Şu zaman partiyi destekleme zamanı değildir, devleti destekleme zamanıdır. Tüm muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan hangi partili olurlarsa olsunlar devlete destek vermelerini istiyoruz.”
Konuşmaların ardından muhtarlar, milletvekili adaylarına mahalle ve köylerinin eksiklerini ve taleplerini ilettiler. Program yemek ikramı ile sona erdi.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Milletvekili adayları hakkı Köylü ve Metin Çelik’in yanı sıra Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Can, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, İGM Üyeleri Osman İnce ve Osman Bayrak ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Mehmet TUĞCU