“Milletin gönlünde taht kuran partiyiz”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü partisinin İl Genel Meclisi üyeleriyle grup toplantısında bir araya geldi. 2018 yılı içerisinde planlanan KÖYDES ve Özel İdare programının yüzde 95’ini gerçekleştirdiklerini ifade eden Doğan Ünlü, yerel seçim çalışmaları ve havalimanı ILS cihazı konusunda da açıklamalarda bulundu.

İl genelindeki tüm adayları önümüzdeki günlerde belirleyeceklerini söyleyen Doğan Ünlü, “Parti içi demokrasinin tüm unsurlarını partimiz kullanıyor. AK Parti göreve başladığı yıldan bu yana yerel yönetimleri hep ön planda tutan, yaptığı hizmetler ile milletimizin gözünden taht kuran bir partidir. 31 Mart yerel seçimlerinde de tüm teşkilatımız olarak partimizi yeniden zirveye taşıma hedefindeyiz” diye konuştu.

Havalimanı’ndaki ILS cihazı hakkında da bilgi veren Doğan Ünlü, “Hükümetimiz tarafından yaptırılan ILS yaklaşık 30 milyon TL. ILS cihazı kurulu fakat doğal koşullardan dolayı uçuşların tamamının gerçekleşmesini sağlamıyor. Bu sadece Kastamonu’ya özgü bir durum değil, tüm dünyada iklim koşullarına bağlı olarak uçak seferleri iptal olabiliyor. ILS cihazıyla beraber uçak inişlerinde birçok sorunu çözmüş oluyoruz. Fakat tamamını çözmek mümkün değil. Dünyanın hiç bir yerinde bir cihazla böyle bir durumu engellemek mümkün değil. ILS cihazının belli bir sınırı ve kapasitesi var.  İklim koşullarını ne biz engelleyebiliriz ne de bir başkası” dedi.

Coğrafi durum nedeniyle hizmette sıkıntıların yaşanabildiğini de söyleyen Doğan Ünlü, “Coğrafya şartları açısından en zorlu illerinden birinde görev yapıyoruz. Bundan dolayı da hizmet etmek zorlanıyor. Gelen ödeneklerin birçoğunu da bu yıl başlamış olduğumuz sıcak asfalt programlarında değerlendiriyoruz. Bunun sebebi de uzun yıllar bir daha oralara yatırım yapmadan halkımızın hizmetine sunmamız. Yol hizmetine baktığımız da uzun yıllar yaptığımız yolları kullanacağız. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız yatırımların büyük çoğunluğu köylere olan yatırımlar olacak” ifadelerini kullandı.