Milletvekili Baltacı’dan emeklilere destek

  • Emeklilerin imza kampanyasına katkı sağladı

 Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi’nin emekli hakları ve ücretleriyle alakalı olarak başlattığı imza kampanyasına CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da destek verdi.

Salıpazarı’nda kurulan imza kampanyası stantına giderek destek veren Milletvekili Hasan Baltacı, burada yaptığı açıklamada, “Emeklilerin taleplerinin hepsinin arkasındayız. Verilen zamlar enflasyonun altında ezildi. Yeniden bir güncelleme gerekiyor” dedi.

“Yıllarca emek verip, ter döküp çalışan, geçimini sağlayan insanların emekli olduktan sonra da kendilerini ve ailelerini geçindirecek bir ücrete sahip olmaları gerektiğini düşünüyorum” diyen Milletvekili Hasan Baltacı, açıklamasında şunları ifade etti:

“Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’nin düzenlediği imza kampanyasına da bu yüzden destek verdik. Taleplerinin hepsinin arkasındayız. En önemli taleplerinden birisi sağlık hizmetlerinde katkı paylarının alınmaması konusu. Bunu son derece önemsiyorum. Sağlık hizmetlerinin çöktüğü bir ülkede, her şeyin parayla yürütüldüğü bir ülkede bu talebin önemli olduğunu düşünüyorum.

Emeklilerin taleplerini ben ve partim fırsat buldukça dile getiriyoruz. Emeklilere her bayramda birer maaş ikramiye verilmesi talebi vardı. Bu talep karşılandı ancak yeterli değil. Çünkü verilen zamlar enflasyonun altında ezildi. Yeniden bir güncelleme gerekiyor. Emekli maaşlarına ve verilen ikramiyelere güncelleme şart. Emeklilerin sosyal haklarının da artırılması kanısındayım.”