Milletvekili Çelik’ten muhtarlara ziyaret

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı  Ahmet Şatırgil’i ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu’nu ziyaret etti. Milletvekili Çelik’e AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çağlı da eşlik etti.

Muhtarların taleplerini dinleyen Milletvekili Çelik, KÖYDES yatırımları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Muhtarlarla sürekli istişare içerisinde olduklarını söyleyen Milletvekili Metin Çelik, “2005 yılından bu tarafa KÖYDES’ten en fazla ödenek alan iller arasındayız. Son üç yıldır da birinci sıradayız. Bu yıl da 73 milyon TL ödenek geldi. Bu yatırımların en acil yerlere yapılması noktasında İGM’yle, teşkilatımızla, muhtarlarımızla istişareler halinde çalışmalarımızı devam ediyoruz” dedi.

Geçen yıl Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunulan 137 projenin 136’sının kabul edildiğini söyleyen Metin Çelik, “Bir tanesi de daha önce 3 defa destek aldığı için bu sene alamadı. Biz ne kadar çok proje yaparsak, Kastamonu’ya o kadar yatırım demek. Dolayısıyla Kastamonu’da tarımsal üretimin, hayvansal üretimin arttırılması noktasında hep birlikte çalışacağız. Kastamonu aynı zamanda bir ormancılık bölgesi. Bin 54 köyün yüzde 93’ü orman köyü. Dolayısıyla bizim Orman Bölge Müdürlüğü’nün ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında taleplerimiz oldu. Onlar da önümüzdeki süreçte karşılanacak” diye konuştu.

Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu da, “Bizler dernek olarak güçlü  durumdayız. Yüzün üzerinde bir muhtar arkadaşımızla yürümeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda Kastamonu’da bize yansıyan sorunları Sayın Vekillerimize, Sayın başkanlarımıza iletiyoruz. İstişare halindeyiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de “Pandemi sürecinde muhtarlarımızla sık sık görüşemedik, bu dönemde muhtarlarımıza çok büyük görevler düştü. Muhtarlarımız vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.